VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpověď na petici mají. Spokojenost chybí

Hodonín – Téměř pět měsíců čeká zhruba čtyři sta lidí, kteří podepsali petici Ne! výstavbě přístavu Východ a přístaviště Centrum v Hodoníně, na odpověď. Tu schválili zastupitelé až na třetí pokus tento týden. Přípravy pokračují dál. „Ve spolupráci s možným investorem záměru, Ředitelstvím vodních cest, bude vedení města nadále intenzivně spolupracovat. A to tak, aby se hledala řešení minimalizovat možný negativní dopad záměru na životní prostředí i na pohodu bydlení obyvatel předmětné lokality," stojí v odpovědi.

23.10.2016
SDÍLEJ:

Hodonínská radnice - ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Zastupitelé ji schválili osmnácti hlasy ze šestadvaceti přítomných. Proti byli především opoziční komunisté a Nezávislí. Spokojení nebyli při projednávání ani zástupci odpůrců. „Nejsme přímo proti přístavišti, ale nechápeme, proč musí být hned vedle obytné zóny, kde by neměly být žádné jiné aktivity. Proč nemůže být dál o tři sta či čtyři sta metrů, když na hausbótech jsou kola a lidé na nich do města přijedou?" zeptal se za petiční výbor proti přístavu Východ Zbyněk Doupovec.

Opoziční zastupitelka Radana Stahalová také proto navrhla úpravu odpovědi. „Chtěla bych si osvojit návrh občanů a požádat, aby se prověřila možnost umístit přístav podle návrhu inženýra Doupovce. To znamená vedle veslařského klubu s tím, že nám zastupitelům budou předloženy veškeré informace o umístění přístavu v této lokalitě s popisem kladů i záporů, včetně ekonomického rozpočtu," řekla Stahalová.

Jenže její protinávrh nezískal potřebnou většinu, ke schválení chybělo sedm hlasů. „Požádáme, aby vyjádření byla čerstvá, ale musíme uvažovat trochu realisticky. Plavební komora je výhodná také z pohledu protipovodňových opatření. Myslím si, že při umístění u veslařského klubu bychom narazili na problém s ptačí rezervací," uvedl místostarosta a garant rozvoje města Jiří Janda. Navíc hodonínské zastupitelstvo už dříve schválilo usnesení, že podporuje výstavbu přístavu.

I podle starosty Milana Lúčky je projekt Ředitelství vodních cest velice slušný a zvýšil by návštěvnost v centru města. „Pokud navštěvujete Holandsko či Francii, tam jsou kanály v blízkosti obytných domů, v Nizozemku je to v řádu několika metrů a nikomu to nevadí," nabídl svůj pohled starosta Milan Lúčka.

Starosta zároveň uvedl, že výstavba přístavu je běh na velmi dlouhou trať. „Tvrdím, že se toho nedožiju," prohlásil jednašedesátiletý Lúčka. V současné době je záměr splavnění městského ramene řeky Moravy s vybudováním souvisejícího zázemí ve stádiu připomínkování studie. Poté by následovalo vytvoření územní studie podle požadavků vyplývajících z aktuálně zpracovávané změny územního plánu, kde se záměr podrobí posouzení vlivu na životní prostředí, tedy procesu EIA. Podle ředitelství by se nemělo začít stavět dříve než v příštím desetiletí.

Autor: Petr Turek

23.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Miroslav Grebeníček (KSČM).
AKTUALIZOVÁNO

Rozhodla oblíbenost. Kroužky vynesly do sněmovny bývalého hejtmana i primátora

Tradiční hody ve Vracově začaly novým českým rekordem. V průvodu prošlo 566 účastníků oblečených v místních krojích.

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Hodonín /ROZHOVOR/ – Po krajských volbách vedl jihomoravské komunisty jako jednička i do sněmovny kyjovský učitel a městský zastupitel Ivo Pojezný. Šestapadesátiletý poslanec ani přes obhajobu mandátu neskrýval zklamání. „Výsledek pod deset procent považuji samozřejmě za neúspěch. Doufal jsem ve třetí místo,“ řekl lídr komunistů, kteří v parlamentu ztratili osmnáct mandátů. Na jižní Moravě pak přišli o polovinu poslanců.

Mezi Ježovem a Kyjovem po novém. Silničáři plánují opravu šesti kilometrů cesty

Ježov, Kyjov - Řidiči a cyklisté jezdící po silnici mezi Ježovem a Kyjovem se dočkají nového povrchu. Krajští silničáři otevřeli tendr na zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení včetně souvisejících průzkumů. Plánují opravy téměř šesti kilometrů silnice druhé třídy číslo 422.

Nová vláda bude průšvih, nebo velký průšvih, říká Pirát Radek Holomčík

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Ve volbách do poslanecké sněmovny skončili Piráti na třetím místě. „Výhra ANO znamená dlouhodobé selhávání demokratických stran,“ říká nový jihomoravský poslanec a Pirát Radek Holomčík.

Velká poslanecká rošáda: za jižní Moravu zůstane jen devět politiků

Jižní Morava /FOTOGALERIE, VIZITKY POSLANCŮ/ – Jihomoravské poslance čeká velké střídání. Křeslo získá čtrnáct nových politiků z kraje. Dvanáct ze stávajících poslanců za jižní Moravu končí ve sněmovně úplně, devět zůstává.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení