Další z místních, Josef Matuštík, tvrdí, že až doteď nikdo na připomínky lidí nereagoval. „Původně, ač je to tragické, s námi nikdo nediskutoval. Věděl jsem, že je v plánu generální oprava silnice. Dokud se ale neobjevila stavební povolení, tak jsem vůbec netušil, v jakém rozsahu projekt bude," prohlásil Matuštík.

Podle něj je jedním ze zásadních problémů finální úprava stavby. „Největší námitky mám k umístění přechodu. V místě, kde je nyní navržený, po něm nikdo chodit nebude. Každý přejde silnici o padesát metrů dál. To je vyloženě nebezpečné," upozornil muž.

Blatnická radnice se připomínkami zabývá. „Jednali jsme s lidmi, kteří k navrženému projektu podali námitky. Dobrali jsme se ke společné dohodě, kterou mám přednést na kraji. Ten nás také vyzval, abychom se k problému vyjádřili," sdělil místostarosta Blatnice pod Svatým Antonínkem Milan Zedka s tím, že v plánu je návrh, který bude místním více vyhovovat.

Jak dále uvedl, se zařazením připomínek do projektu by problém být neměl. „Pokud bude náš požadavek akceptovatelný a bude možné jej zakomponovat do stavebního povolení, stanovené termíny se nezmění. Formálně by se to řešilo jako změna před dokončením stavby," předpokládá místostarosta. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kromě rekonstrukce silnice I/54 v Blatnici směrem na Blatničku plánuje práce i na druhou stranu – ve směru na Veselí nad Moravou. „V současné době jsme udělali provozní opravu. Vyfrézovali jsme desky a udělali diagnostiku betonu," informoval referent provozního úseku ŘSD Radek Otruba. Kvůli opravám cesty v obecní části bude státní podnik s vedením Blatnice teprve jednat. „Do měsíce bychom chtěli mít jednání, na kterém bychom řešili mimo jiné i uspořádání nájezdů, odvodnění či změnu povrchu silnice," dodal Otruba.