„Budeme hodnotit veškerou spárkatou zvěř, která je trofejová, tedy srnce, jeleny, daňky, muflony, kňoury, lebky lišek a jezevců,“ informoval předseda okresního mysliveckého spolku v Hodoníně Radovan Mančík.

Jak doplnil, Hodonínsko patří mezi okresy, které se může pochlubit jednou z nejkvalitnějších trofejových srnčích zvěří. „Řekl bych, že v této oblasti se řadíme mezi první tři nejlepší okresy v zemi,“ míní Mančík.

Kromě medailových srnců slaví myslivci každoročně úspěchy také s trofejemi daňků. „V poslední době se nám objevují také medailoví kňouři. Jak to bude ale v letošním roce, to nevím,“ řekl předseda myslivců.

Oceněné trofeje mohou každý rok zhlédnout malí i velcí příznivci myslivosti na výstavě trofejí. Te letošní se uskuteční ve dnech jedenáctého a dvanáctého března.

Po letech však výstava spojená s bohatým programem změnila místo. Z hodonínského domu kultury se přesunula do kulturáku v Kyjově. Důvod je prostý. „Bohužel je nájem prostor v Hodoníně natolik vysoký, že si ho nemůžeme dovolit,“ sdělil Mančík.

Změna místa je však jedinou, která se tradiční myslivecké akce dotkne. Zachované zůstane rozdělení pro děti a veřejnost. „Jedenáctého března je výstava určena dětem z regionálních škol, kterých každoročně přijede na sedm set. Samozřejmě je budou členové mysliveckých sdružení provázet a o myslivosti jim povypráví,“ uvedl Mančík.

O den později, tedy v sobotu dvanáctého března se pak dveře výstavy mysliveckých trofejí otevřou veřejnosti, a to od osmi hodin do sedmnácti. „Pro veřejnost budeme mít tradiční program, tedy košt vína, zvěřinové speciality nebo prodej mysliveckých doplňků,“ vyjmenoval Mančík.

Také letos myslivci v rámci výstavy Mé toulky za zvěří vyhodnotí a odmění nejkrásnější obrázky, který děti namalovaly. Všechna díla z této soutěže budou součástí výstavy.