„Nastal čas, kdy je na zastupitelích bez rozdílu stran či předstíraných koalic, aby svolali mimořádné zastupitelstvo a vyzvali stávající vedení k rezignaci,“ stojí dál v prohlášení Nezávislých–

O mimořádné zastupitelstvo jde i hodonínské ODS, která ve svém čtvrtečním prohlášení vyzvala vedení města k jeho svolání. „Vyzýváme i další zastupitele opozičních i koaličních stran, aby naši výzvu na svolání mimořádného zastupitelstva podpořili,“ zveřejnila ODS v prohlášení i na webových stránkách. Občanští demokraté mimo jiné žádají i ostatní Hodoňany, kteří nejsou spokojeni s dosavadními kroky vedení radnice, aby se tohoto mimořádného zastupitelstva potom zúčastnili.

„Chce to sejít se s ODS a zjistit, co konkrétně by bylo cílem toho zasedání, ale každopádně jakékoliv kroky, který povedou ke změně toho, co se děje, podpoříme,“ reagoval na výzvu ODS sám za sebe lidovec Ladislav Ambrozek.

Podle Michaely Konečné ze Studentského parlamentu si už studenti vyslechli radní i opozici. „Náš původní plán zněl: nebýt zticha. Protože nadávání slyšíte ze všech stran, ale jít to řešit na zastupitelstvo, to už nemá každý odvahu. Pak jsme očekávali diskuzi, teď je to o ní. My jsme věci rozhýbali, ale nyní už je to záležitost opozice a městské rady,“ řekla studentka. Dodala, že po schůzce s opozičními politiky cítí, že by od městské rady potřebovali dostat ještě odpovědi na další otázky.

„Když budou studenti chtít, určitě se s nimi sejdeme,“ reagoval starosta Hodonína Jiří Mráka. Ten k prohlášením opozičních stran uvedl, že požádat o svolání mimořádného zastupitelstva musí písemně jedna třetina zastupitelů, aby pak mohl do patnácti dnů svolat zastupitelstvo. „Mají na to právo, to je demokracie,“ uvedl Mráka. Víc se k výzvám opozice vyjadřovat nechtěl.