U opravovaného kruhového objezdu, kde se mimo jiné sbíhají Velkomoravská a Bratislavská ulice, se brzy začaly tvořit kolony. Řidiči museli čekat, než se jim na semaforech rozsvítí zelená. Kruhový objezd je nyní průjezdný pouze po silnici I/51, tedy spojnici se Slovenskem, z jiných směrů je křižovatka uzavřená.

„Nahradíme kostky z prstence za betonový kryt a vyměníme asfaltový povrch vozovky větví této okružní křižovatky silnic I/51, II/431 a II/432,“ sdělila mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Práce jsou rozdělené na dvě etapy, s nimiž souvisí dopravní omezení.

Současná podoba bývalé administrativní budovy Jihomoravských lignitových dolů v Hodoníně.
Přestavba administrativní budovy dolů v Hodoníně se zadrhla na územním plánu

V první etapě zhruba do 3. dubna budou uzavřené tři čtvrtiny opravované okružní křižovatky. Pak budou práce pokračovat druhou fází, která má být hotová do 20. dubna. Deník na omezení upozorňoval už například TADY.

Od pondělka jsou dočasně zrušené zastávky Hodonín, u podjezdu a Hodonín, Anenská a mění se odjezdová stanoviště na autobusovém nádraží.

Ráno v Hodoníně navíc nešlo o jedinou komplikaci. Krátce po sedmé hodině se srazilo osobní auto s traktorem kousek od takzvaného Černého mostu na okraji města. Nejdřív byla ulice u STK zcela uzavřená, posléze mohli řidiči projíždět kyvadlově jedním pruhem.

„Škoda je předběžně odhadnutá na téměř čtyři sta tisíc korun,“ sdělil Deníku policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zahájení oprav okružní křižovatky na silnici I/51 v Hodoníně.Zahájení oprav okružní křižovatky na silnici I/51 v Hodoníně.Zdroj: Deník/Petr Turek

Podle následných zjištění došlo ke kolizi, když traktor odbočoval doleva, v tu dobu tady předjížděl v rozporu s předpisy řidič osobního auta. Výsledky dechových zkoušek u obou řidičů byly podle policistů negativní. Nehoda si nakonec vyžádala jedno lehké zranění. Množství přijíždějících řidičů se tak pokoušelo dostat do Hodonína přes Brněnskou ulici, kde se pak tvořila kolona.