Dělníci se do práce pustí 22. dubna, hotovo mají mít 12. května. Deníku to sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

„Doprava povede pouze po silnici I/55, a to kyvadlově na semafory,“ poznamenala mluvčí Trubelíková. Podle jejího vyjádření jde o reklamaci, kdy náklady na opravu jdou za stavební firmou. Důvodem oprav je mimo jiné poškození vnitřní části objezdu, přes který přejížděla těžká nákladní auta.

U Baťova kanálu v Petrově bylo o víkendu nabito.
Teplý víkend u Baťova kanálu: cyklisté obsadili Petrov, ve Skalici je zavřeno

Auta mířící od Hodonína do Ratíškovic či Kyjova musí využít objížďku přes sousední Dubňany. Ty tak opět po roce čeká zvýšený nápor. Deník loni upozornil, že hustá doprava tam dorazila silnici v Komenského ulici.

Kruhový objezd u Pánova vznikl jako řešení problémového místa, kterému lidé v minulosti přezdívali křižovatka smrti. Oprava aktuálně trvá také na kruháči poblíž policejní stanice v centru Hodonína.

Jak problém na pánovské křižovatce popisují silničáři?

  • „Během zimního období došlo k poruše vnitřního prstence vlivem provozu. Porucha se projevila prosednutím žulové obruby do původní konstrukce podloží, vlivem pojíždění těžkou nákladní dopravou v kombinací se zvýšenou hladinou podzemní vody v této lokalitě."