Zatím ale řidiči nemusejí využívat žádnou objízdnou trasu, ani stát před semafory. To nastane později. Na místo se v úterý vydal reportér Deníku. Současná pracovní místa jsou označená a viditelná už z větší vzdálenosti a projíždění kolem nich je přehledné.

Součástí zakázky bez daně za bezmála třiašedesát milionů korun je také rekonstrukce mostu přes Mutěnický potok. K tomu se mají pracovníci přesunout v následujících dnech. Pak je čeká detailní zdokumentování současného stavu tohoto přemostění, na kterém dopravní značení omezuje průjezd vozidel maximální hmotností devatenáct tun.

Silničáři získali pro Mutěnice stavební povolení pro opravy v průtahu obcí. Současný stav silnice II/380 při vjezdu do Mutěnic od Brna a autobusových zastávek pod školou.
Začnou opravy silnice mezi Hodonínem a Hovorany. Víme, co bude s Mutěnicemi

„Tento most se bude opravovat po polovinách,“ uvedl Libor Olšák ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Je tak možné, že řidiči projíždějící přes most se v prvních týdnech vyhnou výraznějšímu omezení. Začátkem července se má ale dopravní situace změnit.

„Chtěli bychom začít s frézováním povrchu silnice,“ oznámil před zahájením prací stavební mistr David Prachař. Souběžně by se tak práce odehrávaly jen v jednom jízdním pruhu, a to také na mostě. Druhý jízdní pruh bude patřit dopravě. Jezdit tudy budou auta ve směru na Brno.

Zahájení oprav silnice II/380 mezi Mutěnicemi a Hovorany.Zahájení oprav silnice II/380 mezi Mutěnicemi a Hovorany.Zdroj: Deník/Petr Turek

Řidiče v opačném směru, tedy na Hodonín, čeká objízdná trasa přes Čejč a Čejkovice. U mostu se pak mají v polovině srpna objevit semafory. Na jeden prodloužený víkend je totiž zrušená objízdná trasa, kvůli možnému narušení hodového dění v Čejkovicích. Po hodech se má objízdná trasa opět obnovit.

„Uzavírka je vyřízená do 15. září. Do té doby by měly být hotové hlavní práce,“ osvětlil i poprázdninové vyhlídky Olšák ze Správy a údržby silnic. Na různé dodělávky bude mít pak sdružení firem ještě několik týdnů k dobru. Termín dokončení tohoto nejnákladnějšího tendru roku na Hodonínsku z pohledu krajských silničářů je totiž podle smlouvy do konce listopadu.

Rušno je i v dalších částech regionu. Už v nejbližší době bude finišovat podstatně levnější zakázka v Kozojídkách, kde se opravuje průtah obcí na silnici mezi Veselím nad Moravou a Hroznovou Lhotou. O víkendu by tady mělo dojít k pokládce nového asfaltu.

„Na balení je vyřízená uzavírka od 15. do 20. června. Náhradní termín pro případ nepříznivého počasí je o týden později,“ uvedl Olšák. Nový povrch má dolehnout ve třech etapách. První dva dny má být uzavřená silnice od Hroznové Lhoty. V následujících dnech bude stačit už jen částečná uzavírka s kyvadlovou dopravou.

Vrtulník záchranné služby v centru Hodonína.
V Hodoníně vypadlo dítě z okna, záchranka mu na pomoc spěchala s vrtulníkem

To u sousedů ve Veselí nad Moravou si budou muset na konec stavebních prací počkat o něco déle. Právě silnice od Kozojídek bude pod veselskou poliklinikou ústit do nové okružní křižovatky na silnici I/54, kde nákladní auta od začátku dubna projíždějí na semafory. Práce na přestavbě této křižovatky jsou za svou polovinou.

„Práce by měly být dokončeny podle stanoveného harmonogramu a do závěru července by kruhový objezd měl být v provozu,“ sdělila nedávno mluvčí veselské radnice Olga Svoják.