„V letošní stavební sezoně nás čeká oprava povrchu silnice I/54 v obci Strážovice v úseku v délce necelého jednoho a půl kilometru,“ avizovala už dříve mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Nyní už je jasno o firmě, která práce zajistí. O zakázku pod nejvyšším vrchem Kyjovska se ucházelo devět firem. Mezi nimi uspěl s nejlevnější nabídkou zhruba 13,7 milionu korun bez daně brněnský IMOS.

Po střetu dvou osobních aut na Kyjovsku zemřel řidič.
Smrtelná nehoda na Kyjovsku, řidič zemřel. Pro druhého letěl vrtulník záchranky

„Délka opravovaného úseku silnice I/54 v obci Strážovice je 1 345 metrů. Smlouvu jsme již podepsali s vítězem výběrového řízeni, a to společností IMOS,“ potvrdila tento týden mluvčí Trubelíková.

Oprava má trvat měsíc. „Termín zahájení prací aktuálně řešíme, předpoklad je v červnu. Vše ale ještě upřesníme před zahájením opravy, včetně dopravního omezení,“ doplnila mluvčí.

Co všechno se bude dělat?

  • Výměna obrusné, ložné a podkladní vrstvy, lokálních sanací, obnovy a zhutnění nezpevněné krajnice.
  • Vše nakonec uzavře obnovené vodorovné dopravní značení.

Kromě prací na průtahu Strážovicemi chystá podnik na silnici I/54 opravy i dole před Kyjovem. Tam počítá s výstavbou nového mostu přes Bukovanský potok. Tady ještě vítěze téměř desetimilionového tendru silničáři nezveřejnili, zájem o zakázku mají čtyři firmy.

Předloni nechalo Ředitelství opravit na opačné straně kopce čtyřkilometrový úsek I/54, a to mezi Archlebovem a strážovickým hřbitovem.