Momentálně zaměstnanci odboru investic a správy budov dotvářejí projektovou dokumentaci. „Rekonstrukce budovy střediska obsahuje zateplení i výměnu oken. Necháme postavit novou střechu a celkově opravit vnější plášť," uvedl vedoucí odboru Petr Helísek.

Podle něj je vývoj projektu závislý na možnostech kombinace různých dotací, které budou vypsané až na jaře. Práce se navíc neuskuteční najednou. „Jelikož jsou v objektu lékařské ordinace, musíme postupovat na etapy. Nemůžeme si dovolit středisko úplně uzavřít," upozornil vedoucí.

V budově vznikne i bydlení. Kdo se tam nastěhuje, však zatím není jasné. „Přibude přibližně patnáct bytových jednotek. Pokud k tomu budou dotační tituly vhodné, bylo by možné vytvořit i chráněné sociální byty. Ale to budeme řešit až po přidělení peněz," sdělil Helísek.

Vedení města v současné době hodlá ve středisku pronajmout nebytové prostory. Nacházejí se v přízemí u registrace bývalého dětského oddělení. „Případné nájemníky na možnost rekonstrukce upozorníme. Určitě to zahrneme i do smluvních podmínek," dodal Helísek.