„Myslím si, že oprava byla zapotřebí. I když jsem musela chodit vyřizovat svoje záležitosti jinam. Podle mě byla doba oprav krátká,“ řekla.
V sobotu v jedenáct hodin se otevře opravená radnice v Dolních Bojanovicích všem lidem. Při této příležitosti přijedou i představitelé z okolních obcí. Je připravené pohoštění a hrát bude místní cimbálová muzika Grajcar.

Opravy byly rozdělené do dvou etap, v té první se již za minulého volebního období muselo vyřešit zastřešení budovy obecního úřadu.
„Střecha byla prioritou, protože jsme kolikrát chytali vodu při deštích do nádob,“ zavzpomínala Rajchmanová. Rovnou střechu nahradila sedlová a na půdě vznikly další prostory, které jsou zatím nevyužité. Druhá etapa skončila nedávno a opravy se týkaly jak venkovní části budovy, tak interiéru.

„Pochopitelně i nábytek v budově se měnil. Nejednalo se o přestavbu od základu, ale řešili se vnitřní prostory a největší změnu zaznamenal venkovní vzhled budovy. Stavební práce přišly zhruba na šest milionů korun a výměna nábytku na dva miliony,“ řekl starosta Dolních Bojanovic Vlastimil Jansa.
Výměna střechy spolkla téměř tři miliony korun, takže celkové náklady na opravu radnice vyšly skoro na jedenáct milionů korun.

S otevíráním staronového obecního úřadu je spojeno i otevření nové knihovny, která však již pár měsíců funguje. „Oficiálně jsme ji zatím neotevřeli, takže jsme se to rozhodli spojit s otevřením obecního úřadu,“ vysvětlil Jansa. Ten také prozradil, že do budoucna by obec chtěla pro lidi vybudovat parkoviště ve dvoře radnice.