Deník loni informoval, že oprava se má uskutečnit v roce 2024. Nejprve však dojde k rekonstrukci tamního plynovodu a přípojek, což ale není v režii města. Mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček nyní na dotaz redakce uvedl, že přesný termín zahájení oprav plynovodu a jejich harmonogram stále není jasný.

„Práce ale mají být zahájeny v březnu,“ podotkl mluvčí. Až bude hotovo, přijde řada na chodník. Datum prozatím zůstává s otazníkem.

Stacionář Vlaštovka v Hodoníně je od víkendu oficiálně otevřený.
VIDEO: O otevření stacionáře Vlaštovka v Hodoníně byl velký zájem, podívejte se

Pro připomenutí. Deník loni zjišťoval, jak jsou obyvatelé Hodonína se stavem chodníků spokojení. Do ankety se tehdy za necelých čtyřiadvacet hodin prostřednictvím sociálních sítí zapojilo více než čtyři sta lidí.

Přibližně polovina z nich situaci označila jako uspokojivou, přesto ale některá místa podle nich potřebují větší zásahy. Zcela spokojených byly asi tři procenta hlasujících, zbytek byl nespokojený. V komentářích zazněly stesky například na náročnost pro jízdu s kočárkem.

Zejména pro penzisty nebo méně pohyblivé lidi jsou hůře zdolatelné některé cesty také ve staré části městského hřbitova. Část je zvlněná kvůli náporu kořenů tamních stromů, jiná místa jsou rozbitá.

  • V nejhorším stavu je na hřbitově v Hodoníně zřejmě tento chodník ve staré části
Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek

Loni se opravy dočkala centrální trasa a jedna ze hřbitovních zdí. Podle mluvčího Horníčka ale letos k ničemu takovému nedojde.

„Podobnou opravu, jaká byla v roce 2023, letos neplánujeme. Úsek ve stromořadí opravovaný v loňském roce byl pilotní akcí a je třeba ji po čase vyhodnotit. Drobné opravy však letos plánujeme kolem hřbitovní kaple,“ vzkázal mluvčí.

Více než čtyři sta lidí odpovědělo na otázku, jak jsou spokojení se stavem chodníků v Hodoníně.Více než čtyři sta lidí odpovědělo na otázku, jak jsou spokojení se stavem chodníků v Hodoníně. Anketa je z léta 2023.Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek