Na jiných zúžených úsecích se ale šoféři obejdou i bez světelné signalizace. Po posunu oprav na silnici I/54 od Vlkoše směrem ke Kyjovu se musejí s obtížemi vypořádávat především tamní zahrádkáři. „Řada řidičů před semaforem totiž nerespektuje fakt, že stojí v odbočení na polní cestu. Od Vlkoše tak nemůžeme sjet a v obou směrech pak vyjet zpátky na silnici. Chtělo by to od řidičů více ohleduplnosti. Jinak samozřejmě zkvalitnění silnice vítám, jen tak dál,“ svěřil se Jan Baják.

Kyjovští strážníci zatím situaci kolem oprav a částečné uzavírky podle slov velitele Lubomíra Plachého monitorují, ale oznámení o problémech nemají. Řidiči tranzitní dopravy, zřejmě i po zkušenostech z minulého měsíce ve Vlkoši, se snaží opravované úseky spíše objíždět po krajských silnicích. Mírný nárůst dopravy tak zaregistroval ředitel kyjovské polytechniky Petr Koiš, a to právě pod školou v Havlíčkově ulici.

Lokalita okolo Mírového náměstí v Hodoníně se změní v zónu, kde budou řidiči jezdit maximálně třicítkou.
Nová zóna s třicítkou v Hodoníně. Na jaře vznikne v okolí Mírového náměstí

Jinak se situace zlepšila i podle koordinátora krajského integrovaného dopravního systému. V září totiž ve Vlkoši autobusy nabíraly ve špičkách zpoždění v řádech desítek minut. „V oblasti Vlkoše aktuálně již problémy neevidujeme. Ale upozorňuji, že od druhého do devětadvacátého října se opravuje další úsek I/54 mezi Kyjovem a Vlkošem, vše za provozu na světelná signalizační zařízení. Ten se pravděpodobně zvládá bez větších komplikací,“ sdělil první říjnový pátek za jihomoravský Kordis Květoslav Havlík.

Zároveň upozornil, že současné práce ve směru na Kyjov provádí jiná stavební firma než přímo ve Vlkoši. O víkendech čtrnáctého a patnáctého a pak osmadvacátého a devětadvacátého října má být ale na pořadu úplná uzavírka této části silnice. „Podrobné informace o výlukách najdou cestující na www.idsjmk.cz,“ doplnil Havlík.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Frézováním odstartovala oprava dalšího úseku silnice I/54 mezi Kyjovem a Vlkošem v délce 2,3 kilometru první říjnové pondělí. Oprava krytu za více než dvanáct milionů korun má být podle republikových silničářů hotová do konce října. Práce navazují na zmiňovaný opravovaný průtah Vlkošem, kde nyní jezdí auta po novém asfaltu od úrovně tamní železniční stanice. „Silnici I/54 ve Vlkoši jsme začali opravovat čtvrtého září,“ připomněla mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíková. Nyní pokračuje obnova silnice po začátek zástavby v Kyjově nad sportovní halou.