Velký zájem o průběh prací mají nyní obyvatelé rohatecké místní části Kolonie. Rekonstrukcí tady totiž prochází silnice třetí třídy, která vede ulicemi Vítězná a Mírová. „Opravy vzbudily u místních obyvatel řadu dotazů. Měli například obavy z úplné uzavírky, ty se o všem nenaplnily a lidé se do svých domovů dostanou," uvedl rohatecký starosta Jarmil Adamec.

V současnosti pracovníci vítězné firmy kladou silniční obrubu. „Budou se dělat uliční vpusti. Předpokládáme, že do poloviny prosince budeme hotoví," řekl vedoucí technicko-správního úseku krajských silničářů Libor Olšák s tím, že s úplnou uzavírkou počítají na balení, které plánují na některý z vhodných víkendů.

Rekonstrukce začíná ve směru na Ratíškovice u železničního přejezdu a končí u motorestu před napojením na silnici I/55. „Celková délka opravy je jeden kilometr sto čtrnáct metrů," upřesnil ředitel silničářů Jan Zouhar. Obnova cesty má vyjít s daní na více než pět milionů korun.

Obec připravuje vedle silnice první etapu opravy chodníku a kanalizace. „Prorostly ji kořeny stromů, takže se to tam propadá," vysvětlil starosta.

Do konce tohoto měsíce má být hotová oprava silnice mezi Ratíškovicemi a Dubňany. V současnosti je uzavřená. V pondělí se začalo s pracemi na obnově cesty mezi Čejkovicemi a Starým Poddvorovem. „Nyní je na pořadu frézování, pak nový obrus a vyrovnání vozovky. Je tam částečná uzavírka, pokud počasí vydrží, tak by mohlo být do týdne hotovo," sdělil Olšák.

Ve druhé polovině listopadu se chtějí silničáři pustit do oprav cesty mezi Vlkošem a Kelčany a za Kelčany pak do úseku od křižovatky silnice II/422 po Hýsly. „Na typu uzavírky se ještě budeme domlouvat kvůli průjezdu autobusů," doplnil vedoucí technicko-správního úseku s tím, že podle smlouvy mají být práce za téměř pět milionů hotové do poloviny prosince.