Opravu čtyřsetmetrového úseku vítají především místní řidiči. „Silnice za Bartolomějským náměstím není vůbec v dobrém stavu. Podle mě by se měl protáhnout nový asfalt ze směru od Moravského Písku. Je dobře, že se tato část města změní," vyjádřil se k záměru mladý řidič z Veselí nad Moravou Petr Adamec.

Kromě povrchu cesty je v plánu rekonstrukce veselských mostů. „Jde o úsek, který se nachází za Bartolomějským náměstím. Do oprav tak spadají oba mosty před elektrárnami a most přes Baťův kanál," vysvětlil Kozumplík. Podle něj se do rekonstrukce zahrnou i přeložky tamních inženýrských sítí.

Opravu čtyři sta metrů dlouhé trasy pokryje ze svého rozpočtu Ředitelství silnic a dálnic. „Podle informací, které mám, se náklady na opravu pohybují kolem pětatřiceti milionů korun," přiblížil první muž veselské radnice.

Rekonstrukce veselských mostů a silnice zdrží řidiče na více než půl roku. „S opravami by se mělo začít osmého února. Konec stavební akce je naplánovaný na devátého srpny," informoval o termínu starosta.

Práce se podle něj mají rozdělit na dvě etapy. „První polovina by měla být ukončená sedmnáctého května, oprava druhé strany silnice má termín ukončení devátého srpna," sdělil Kozumplík.

Jak dále uvedl, podle úvahy a plánu ředitelství silnic nebude na cestě přerušený provoz. „Bude pouze omezený, a to tak, že se po silnici bude jezdit vždy jen jedním jízdním pruhem," přiblížil veselský starosta.

Podobně řeší opravu hlavní silnice i sousední Strážnice. Rekonstrukce hlavní cesty, která měla být ze dvou třetin dokončená už v tomto roce, se ale nečekaně protáhla. „Při opravách museli pracovníci reagovat na technologické problémy. Narazili totiž na špatné kanalizační přípojky, čímž se veškeré práce zdržely," dodal Helísek.

Místo původních patnácti set metrů si tak řidiči vychutnají jen kilometr jízdy po novém povrchu. „V letošním roce se stihne jen úsek po křižovatku, takzvanou Dolinu," oznámil vedoucí strážnického investičního odboru Petr Helísek. Ve Strážnici se tak řidiči, obdobně jako po Novém roce ve Veselí nad Moravou, zdrží ve frontách před semafory.

Oprava veselských mostů tak naváže na rekonstrukci silnice mezi Moravským Pískem a Veselím nad Moravou z období od března do září letošního roku.

rekonstrukce pravděpodobně začne 8. února, její plánované ukončení je 9. srpna
opravu zaplatí Ředitelství silnic a dálnic
odhadované náklady dosahují 35 milionů korun