Opravy Rumunské mají být hotové do konce září, následně se práce přesunou do Lán. „Ulice Lány a Rumunská patří mezi páteřní komunikace ve Veselí nad Moravou, které dlouhodobě potřebovaly zásadní opravu. Jejich technický stav utrpěl i kvůli objízdným trasám, které tudy vedly během výstavby dvou okružních křižovatek v centru města v uplynulých dvou letech,“ přiblížila z veselské radnice Petra Pavková. Dělníci v oubou ulicích opraví povrchy, obruby i kanalizačních vpusti.

Vedení města se dohodlo na spolupráci při opravách ulic s republikovými silničáři. „Rád bych Ředitelství silnic a dálnic poděkoval za velmi férový přístup při řešení oprav obou poškozených místních komunikací, které jsou v majetku města,“ uvedl na veselském webu starosta Petr Kolář. Opravy mají vyjít na více než jedenáct milionů korun, na větší polovinou mají přispět právě silničáři.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Pracovníci stavební firmy v první etapě cílí na zlepšení stavu Rumunské ulice. Ta je tak uzavřená od křižovatky se Školní až po vjezd k firmě LST. U vlakového nádraží se navíc nachází hojně využívané parkoviště, tam mají řidiči možnost vjezdu i výjezdu. „Parkoviště na ulici Rumunská bude dostupné zejména pro parkování automobilů majitelů nemovitostí v této ulici,“ doplnila Pavková.

Pokuty v Blatnické

Kromě těchto zmíněných prací pokračuje rekonstrukce i o necelý kilometr dále, a to na silnici I/54 v Blatnické ulici, kde republikoví silničáři nechávají opravit dvousetmetrový úsek u polikliniky s přilehlými zastávkami. Hotovo má být do konce září. Na semafory tudy mohou projet nákladní auta od devíti tun. Provoz tady ale komplikují naopak řidiči osobních aut, kteří své vozy otáčejí těsně před semaforem nebo se drze snaží projet bez respektu k omezujícím značkám.

Úsek silnice I/54 ve Veselí nad Moravou v blízkosti polikliniky se dočká oprav, a to včetně autobusových zastávek.
VIDEO: Rušnou silnici ve Veselí opraví později, omezí provoz u polikliniky

Strážníci tady tak neukázněným šoférům rozdali už desítky pokut. „Máme tam i kameru, která tady sleduje provoz. Ze začátku stavby jsme řidiče upozorňovali, nyní to řešíme blokově. Přidali jsme tam dopravní značení, které informuje o tom, že osobní doprava má průjezd stavbou zakázán. Kombinace těchto opatření situaci trochu zregulovala, ale stále se najdou ti, kteří zákaz porušují. Kvůli tomu tak také velmi často dozorujeme,“ upozornil velitel veselské městské policie Rostislav Prax. Přitom také na polikliniku vede značená objízdná trasa, a to ulicemi Kollárova a J. E. Purkyněho. Pro směr Blatnice je pak objížďka ulicemi Hutník a Dvořákova.