Největší změny čekají Základní školu u Červených domků, která se druhým rokem vzpamatovává z průletu tornáda. Živel tehdy areál významně poničil a zdevastoval i okolí. Od té doby trvá postupná náprava. Mluvčí města Petra Kotásková uvedla, že opravy se nyní týkají dvou pavilonů. Vše se děje za běžného chodu.

„Přes prázdniny se dělníci přesunou do budovy jídelny, kuchyně a ředitelství a budou pokračovat dále. Hotovo by mělo být koncem letošního roku,“ informovala mluvčí.

Celkové náklady jsou skoro osmdesát milionů, většinu částky město zaplatí díky státní dotaci.

Zoo Hodonín čekají výrazné změny.
Proměna Zoo Hodonín. Areál bude měsíce zavřený, stavba útulku od podzimu

Podstatně menší zásah čeká Mírové náměstí. Úpravy se týkají střech a fasády poškozené deštěm. Cena? Patnáct milionů. Další peníze bude stát obnova uvnitř budovy, jako jsou dveře nebo rolety.

Stejně tak se dělníci a řemeslníci pustí do mateřských škol: Lužní, Žižkova, Vrchlického a Sídlištní. Nejvyšší sumu, pět a půl milionu, bude stát oprava školky v Lužní ulici.

Sídliště Bažantnice v Hodoníně.
Žije se nejlépe v Bažantnici? Pověst „dědiny ve městě“ provází strašák

„Zde dojde k obnově hydroizolace plochých střech a s tím souvisejícím stavebním úpravám včetně obnovení svodů. Budou rovněž provedena některá další opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti,“ dodala mluvčí.