Nová ordinace pro děti na poliklinice ve Veselí nad Moravou, rozšíření tamní ortopedické ambulance do dalších dnů a také dvojice nejmodernějších bytů pro lékaře. To jsou některé z plánovaných a nejbližších kroků, které souvisejí s novým memorandem, tedy dohodou o spolupráci mezi Nemocnicí Kyjov a městem Veselí nad Moravou.

Klíčové pro řadu rodičů bude právě zřízení nové ambulance pediatra. Kyjovští navíc už pomohli regionu tím, že loni na podzim otevřeli vlastní ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost v Nemocnici Kyjov.

„Tehdy, když vznikl velký nedostatek dětských lékařů, byli jsme rádi, že nemocnice otevřela ambulanci v Kyjově. Nyní na to navazujeme na základě dohody snahou o rozšíření ambulantní pediatrické péče přímo ve Veselí,“ sdělil veselský starosta Petr Kolář. Konkrétnější podobu má mít tento plán v horizontu týdnů.

O novou pediatrickou ambulanci v kyjovské nemocnici byl rychle značný zájem. „Děti jsou převážně z Veselska, kde je nedostatek pediatrů, ale hlásí se i z okolí Kyjova,“ sdělila před časem lékařka Hana Hanáčková. Podle aktuálních informací z nemocnice je nová ordinace už kapacitně naplněná.

Nemocnice Kyjov má v současnosti v areálu veselské polikliniky nejen celé lůžkové oddělení ošetřovatelské péče, ale provozuje tady také rehabilitační a ortopedickou ambulanci. Ortopedové ordinují nyní jen ve středu a v pátek.

„Chystáme rozšíření provozu ortopedické ambulance o další dny,“ prozradila Deníku mluvčí kyjovské nemocnice Veronika Hollerová.

  • bytový dům Nová tržnice ve Veselí nad Moravou

close Lékaři Nemocnice Kyjov budou moci vyzkoušet komfort nových bytů v rezidenci Nová tržnice v centru Veselí nad Moravou. info Zdroj: Deník/Petr Turek zoom_in Lékaři Nemocnice Kyjov budou moci vyzkoušet komfort nových bytů v rezidenci Nová tržnice v centru Veselí nad Moravou.

Tím se ale kyjovské záměry pro Veselí nad Moravou ještě nevyčerpaly. „Pro nás je spolupráce klíčová a máme s Veselím nad Moravou velké plány i z hlediska návazných sociálně zdravotních služeb. Plánujeme vytvoření stacionáře pro pečující a jsme rádi, že otvíráme příležitosti přemýšlet o rozvoji paliativní péče v regionu. Veselí nad Moravou by v tomto mohlo hrát významnou nadregionální roli,“ prohlásil ředitel kyjovské nemocnice Jiří Vyhnal.

Navíc ocenil veselského starostu za umožnění podpory nově příchozích lékařů zajištěním bydlení. „V rámci rezidenčního projektu Nová tržnice poskytujeme dvěma lékařům pěkné byty. Máme na to uzavřenou s nemocnicí nájemní smlouvu. Je to podpora toho, aby kyjovská nemocnice mohla nabídnout benefit pro získání perspektivních lékařů,“ vysvětlil Kolář.

Přitom o zmiňované byty ve středu města byl mezi lidmi velký zájem. Při veřejné soutěži nájemného byli zájemci ochotni přisadit i víc než padesát procent navíc oproti vyvolávací ceně, v dubnu vysoutěžený měsíční nájem tak překonal i hranici třiadvaceti tisíc korun. Poslední kolo veřejné soutěže v rezidenci Nová tržnice avizují Veselané na středu 18. září.

Radnice zároveň podle slov starosty připravuje zpracování projektové dokumentace pro kompletní zvelebení veřejného prostranství v celém areálu bývalé nemocnice a polikliniky.

VIDĚLI JSTE? Ve Strážnici začíná Mezinárodní folklorní festival. Start programu byl exotický

Mezinárodní folklorní festival Strážnice zve na svůj 79. ročník. | Video: Deník/Petr Turek