Návštěvníci se Lučině mohou těšit na pestrý hudební pel-mel, v němž nebude chybět pop, rock, folk a gospel. Hlavní hvězdou pátečního večera bude legendární Argema, který Na vodě vystoupí vůbec poprvé. Po té pořadatelé připravili fontánu s vystoupením fireartistické skupiny Lajtstars.

Vrcholem sobotní noci by měl být keltský rock britskoslovenské formace Heaven´s Shore (Nebeský břeh). Před nimi se nad hladinou Lučiny představí i zajímavý Vodní balet. „Letošní ročník by měl být poněkud jiný. Pestřejší program by měl opět nabídnout spoustu žánrů a uspokojit i náročnější posluchače. Pořadatelé věří, že se podaří dát znovu dohromady festival, který bude mít myšlenku, vnitřní náboj a který splní očekávání,“ lákají pořadatelé na stránkách www.festivalnavode.cz.

Kořeny lučinské hudební přehlídky sahají ještě do minulého století, a to do roku 1997, kdy se uskutečnil Festival křesťanské písně. Ten se postupně přetvořil a přemístil na festival mezižánrový – Na vodě Lučiny. „Nebereme festival jako výdělečnou nebo komerční akci. Ať přijde každý, kdo si rád poslechne hezkou muziku. Smyslem akce by měla být spolupráce,“ řekl hlavní pořadatel František Šrámek.

Myslel tím také to, že výtěžek z festivalu poputuje do jedné z nejchudších zemí Světa – Tanzánie. Tam by měl být použitý na dostavbu a vybavení komplexu misijní školy, kliniky a sirotčince a rovněž na podporu chudých komunit v jihozápadní části této africké země.