Čepovat se bude pivo. Návštěvníky čeká ale zcela nová kuchyně s ostříleným šéfkuchařem coby provozovatelem.

„Viděli jsme velký potenciál v této krásné restauraci. Chceme, aby byla multifunkční s dobrým jídlem a pitím. Důležité je udělat jí jméno a rozvinout tak, aby se dostala lidem pod kůži,“ řekl Deníku Tomáš Jakeš, šéfkuchař se zahraničními zkušenostmi z Německa, Rakouska a Francie.

Poté, co dvanáct let dělal šéfkuchaře, se rozhodl s oporou partnerky Lucie a rodiny jít vlastní cestou rodinné restaurace u vyhledávané cyklostezky. „Hned od startu se chceme cyklostezce přizpůsobit, a to rychlými jídly. Očekáváme hodně lidí, chceme, aby nečekali a byli spokojení. Chceme nabídnout například parádní velký hot dog s cibulovou marmeládou a francouzským dresingem. Budeme mít také kulajdu, která byla vyhlášená po celé Pálavě, a recept si vezu sem,“ vyprávěl šéfkuchař.

Chybět nemá ani salát, vepřová žebra, tatarák nebo dezerty. Dojde i na nezbytný smažený sýr. Pro žíznivé hosty se roztočí pivo z Dalešic.

„Rozhodli jsme se pro něj, protože jde o menší soukromý pivovar. Plzeň a Radegast jsou v každé druhé restauraci. Lidé dnes hodně řeší cenu. Když dáte Plzeň za dvaašedesát, tak si dají jedno pivo. Když si ale můžu dovolit dát pivo pod padesát korun, hosté si dají tři. Otevíráme už v sobotu prvního června,“ uvedl Jakeš s tím, že počítá s celoročním provozem

close Restaurace Na Nádraží ve Svatobořicích u cyklostezky Mutěnky se chystá na brzké otevření. info Zdroj: Deník/Petr Turek zoom_in Restaurace Na Nádraží ve Svatobořicích u cyklostezky Mutěnky se chystá na brzké otevření.

Výhledově se má restaurace ještě rozšířit o prostory pro venkovní grilování a o nabíječku pro elektrokola, a to přímo u cyklostezky.

Na tu za poslední rok podle oficiálních čísel zavítalo téměř sto tisíc lidí. „Mutěnka patří mezi nejnavštěvovanější cyklostezky na jižní Morava,“ potvrdil Deníku koordinátor monitoringu cyklistů a ředitel obecně prospěšné společnosti Partnerství, Luboš Kala.

Podle vyhodnocení návštěvnosti od listopadu 2022 do konce loňského října ze sčítače u Dubňan dorazilo na Mutěnku 99 tisíc lidí, což bylo nejvíce ze sčítání na jihu Moravy.

Na druhém a třetím místě se umístila lávka u Mikulčic a sudoměřický Výklopník na Baťově kanálu. Maximální denní návštěvnost Mutěnky loni dosáhla čtrnáct set lidí. Největší návštěvnosti dosahovala v červenci a v září.

VIDĚLI JSTE? Písečné pláže i brouzdaliště, bývalá pískovna u Mistřína láká ke koupání

Písečné pláže i brouzdaliště, bývalá pískovna u Mistřína se mění. | Video: Deník/Petr Turek