Starší muž z Velké nad Veličkou vyrazil jednoho červencového dne na procházku a už se nevrátil. Nevzal si s sebou doklady, což připravilo jeho rodině chvíle marného hledání. Našli ho až díky policii v nemocnici, kde později zemřel. Dcera není spokojená s lékařskou péčí, proto podala stížnost. Ředitel nemocnice obvinění odmítá.

„Chci vědět, jestli ho doktoři nezanedbali a jestli ho dostatečně vyšetřili,“ dožaduje se vysvětlení Jiřina Černáková z Velké nad Veličkou. Jejího otce našli náhodní kolemjdoucí v noci před penzionem, ve kterém bydlel. Muž se zranil při pádu a byl v bezvědomí. „Lidé, kteří ho našli, říkali, že byl bez sebe, tak mu zavolali záchranku,“ řekla Černáková. Ta se snažila zjistit, do které nemocnice ho záchranáři převezli, ale bezvýsledně.

Hledala otce všude, ale marně

„Volala jsem na záchranku a tam mi řekli, že ho odvezli do Kyjova. Obvolávala jsem jednotlivá oddělení, ale nikde nebyl,“ vzpomíná na své pátrání.
O tom, kde leží její otec, ji informovala až policie, která začala zjišťovat na místě, jak k nehodě došlo. „Muž byl v nočních hodinách hospitalizován v nemocnici v Kyjově. Po všech provedených vyšetřeních nás lékaři vyrozuměli o podezření, že by mohlo jít o oběť dopravní nehody,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Na místo se nejdříve vypravila dopravní policie, která ale dopravní nehodu vyloučila. Potom policisté z Veselí nad Moravou prošetřovali možnost cizího zavinění a přitom zjistili od svědků totožnost zraněného muže.

„Při prověřování všech okolností a známých osob, stejně tak i rodinných příslušníků se došlo i na jeho dceru,“ dodal mluvčí. Tímto způsobem se dozvěděla, kam lékaři jejího otce umístili.

Z Kyjova muže přepravil vrtulník do Brna kvůli krvácení do mozku. Odtud se vrátil zpět do Kyjova. Z bezvědomí upadl do komatu a v září v noci zemřel. Dcera ho pravidelně navštěvovala. O jeho smrti se dozvěděla při jedné z návštěv den poté, co zemřel.

Ředitel: Žena nás poškozuje


Pozůstalá viní nemocnici z toho, že ji o úmrtí otce informovala pozdě. Také má výhrady k péči, kterou jejímu otci lékaři poskytli. Proto podala k prošetření dvě stížnosti, kterými se zabývá etická komise Nemocnice Kyjov.

První z nich se zaměřuje na péči. „Bohužel přesto, že nás tímto stěžovatelka poškozuje, neumožňuje nám zákon poskytnout informace ke zdravotnímu stavu jejího otce. I přes vysoké promile alkoholu byla muži poskytnuta bezchybná péče,“ hájí nemocnici její ředitel Igor Kalix.

Druhá stížnost kritizuje pozdní oznámení smrti a požaduje informace o průběhu a časech vyšetření, která následovala po nehodě. Etická komise kyjovské nemocnice se jí bude zabývat 16. ledna.