Pacienti na zdravotním středisku v Dubňanech se v minulých dnech mohli dobře bavit při čtení vzkazů přilepených na dveřích, které jim adresovali dva praktičtí lékaři. Spory nastaly kvůli záskokům při nepřítomnosti lékařů na pracovišti a naplno se projevily po Novém roce. Svou ordinaci totiž uzavřela Elena Petrželková a v Dubňanech zůstali jen dva praktičtí lékaři.

„Poslední kapkou bylo zhoršení vztahů mezi lékaři po nástupu doktora Bouzka. Při jednání s námi byl málo vstřícný, útočil na nás přes internet a zdravotní komoru,“ vysvětlila Petrželková svůj odchod.

Petr Bouzek se nabídl, že se postará o její bývalé pacienty, ovšem jen když se k němu zaregistrují. „Jinak bych je musel ošetřovat zadarmo.

Předpokládal jsem, že po příchodu nového praktika se opět přeregistrují. V té době nikdo netušil, jak dlouho zůstane ordinace prázdná,“ řekl Bouzek.

Pacienti nevěděli, kam se jít ošetřit

Nemocné z volného obvodu nakonec přijala zbývající lékařka ze zdravotního střediska v Dubňanech Marie Valentová. Na začátku roku ale onemocněl také Bouzek a opakovala se historie se zajištěním záskoku. Bouzkovi pacienti nevěděli, kdo je ošetří.

„Příčinou nesouhlasu doktorky Valentové se vzájemným zastupováním s doktorem Bouzkem je častá nepřítomnost na pracovišti. Od ledna do konce září jej zastupovala celkem sedmadvacet ordinačních dnů, recipročně byla zastupována sedmnáct dnů,“ napsala Marie Valentová na arch papíru, který přilepila na dveře.

„Doktorka Valentová předložila ohledně zastupování v době dovolených striktně svoji představu tak, jak jí to vyhovovalo, a nehodlala se bavit o úpravách,“ odpověděl Bouzek prohlášením „Reakce na několik nepravd“.

Svým pacientům také poradil, co mají dělat, když najdou prázdnou ordinaci. Slíbil, že neschopenky dopíše dodatečně, stejně jako žádost o vyšetření u odborného lékaře. Nezbytně potřebné léky si pak podle něho měli vyzvednout ve zdejší lékárně, s tím, že recepty jim dopíše potom. „Chtěl jsem vyjítvstříc lidem. S lékárnou jsem byl pochopitelně dohodnutý,“ řekl.

O špatné situaci v Dubňanech vědí jak na okresním sdružení České lékařské komory, tak na hodonínské pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny. „Nemáme žádnou písemnou stížnost, takže nemůžeme nic řešit,“ odpověděli shodně v obou institucích.

Rychle se patrně podaří alespoň zaplnit prázdnou ordinaci. Jediná vážná zájemkyně už podepsala nájemní smlouvu s městem, a pokud uspěje ve výběrovém řízení, mohla by nastoupit v březnu, nebo dubnu.