„Původní sanitka měla najetých téměř sedm set tisíc kilometrů. Byla bez klimatizace a po těch letech už jízda nebyla nijak příjemná. U té nové je komfort samozřejmě nesrovnatelně lepší. Takže přínos je to pro pacienty, ale i pro nás řidiče," pochválil novinku Stara a dodal, že v autě je i airbag nebo lepší bezpečnostní pásy a nosítka.

Nová sanitka stála téměř milion korun a nahradí jednu ze stávajících. „Průměrné stáří našeho vozového parku je více než deset let, takže jeho obměna je potřebná. Musíme v ní určitě pokračovat. Očekávám, že letošní rok pro nás bude výrazně lepší. Od pojišťoven snad získáme o desítky milionů korun víc. Nehodláme všechny peníze utratit za zvyšování mezd a rozhodně chceme v prvé řadě obnovit přístroje, mezi které patří i sanitky," sdělil ředitel kyjovské nemocnice Petr Svoboda.

Částka, kterou jednotlivé obce Kyjovska přispěly, se liší podle počtu obyvatel. „Iniciativa na tuto sbírku vzešla v podstatě od ředitele nemocnice, který se v minulosti účastnil našich porad. V obcích jsme propočítali, kolik která věnuje peněz. Některé ale daly ještě více. Což je dobře, protože sanitka teď bude sloužit všem lidem v regionu," uvedl starosta Vracova Jaromír Repík, který se křtu nového vozu účastnil.

Celkem má kyjovská nemocnice sedmadvacet sanitek, jednu z nich pořídila v dubnu loňského roku díky podpoře od města. Tehdejší staré auto odsloužilo přes milion kilometrů.

Kyjovská nemocnice má novou sanitku. Složily se na ni obce Kyjovska.