„Narůstá počet lidí covid pozitivních, jejichž stav si vyžaduje hospitalizaci. Dnes se tak zřídila nová stanice infekčního oddělení v prostorách urologie, její lůžkovou část tak dočasně rušíme,“ informoval v pátek mluvčí kyjovské nemocnice Filip Zdražil. Pro covid pozitivní pacienty se tak zvýší kapacita o patnáct lůžek.

Podle informací ze soboty, v kyjovské nemocnici pečují o více než 80 pacientů s novým typem koronaviru. Dvanáct z nich se potýká s těžkým průběhem nemoci. „Více vážných případů na jihu Moravy evidují jen velké brněnské nemocnice,“ přiblížil mluvčí.

Někteří zdravotníci kyjovské nemocnice se mají v příští týdnu přesunout do centra města na Masarykovo náměstí, kde ve středu zahájí provoz očkovací centrum. To bude především v estrádním sále Městského kulturního střediska a přilehlých prostorech.

Denně tady mají naočkovat 240 lidí. Pro klienty a pracovníky očkovacího centra bude vyhrazené parkoviště za kulturním domem.

Podle krajský hygieniků přibylo k půlnoci ze čtvrtka na pátek za poslední den v hodonínském okrese161 nově pozitivních. Jejich aktuální stav se navýšil na 1408 lidí. Od vypuknutí pandemie zemřelo v okrese s koronavirem 322 lidí.