„Co si dáte?“ ptá se obsluhující slečna muže, který se právě skrz plný sál lidí prodral k dlouhému pultu s regálem plným pálenek. „Ochutnám číslo 544,“ říká a nastavuje malou skleničku. Vzorek hruškovice mu chutná, protože si vzápětí říká ještě o jednu, se kterou odchází k nedalekému stolečku.

Ochutnávání se věnuje i třeba Denisa Ljasovská, která akci navštívila podruhé. Svůj zrak zaměřuje spíše na netradiční pálenky. „Snažím se prostě vyzkoušet to, co jinde neochutnám. Nejzajímavějším zážitkem pro mě byla ochutnávka pálenky s chilli,“ směje se žena z Hodonína a dodává, že po ochutnání dostala škytavku.

Podle pořadatelů se lidé nebojí experimentovat. „Máme tu pálenky i z exotického ovoce, jako je třeba pomeranč, kiwi nebo maracuja,“ říká jeden z pořadatelů Petr Neduchal.

Podle pořadatelů roste u lidí i obliba likérů. „Hodně jich má totiž blahodárné účinky na zdraví. Třeba likér z černého bezu nebo jeřabiny je plný vitamínů,“ dodává Neduchal.

Na letošním koštu mohou návštěvníci vybírat mezi likéry z divizny, medu, manga či šalvěje, a dokonce i hřibu smrkového. „Za ta léta jsme vypozorovali, že navštěvníky přitahují likéry spíše netradiční, než klasické,“ říká obsluhující Zuzana. Ochutnat levandulový likér se rozhodla třeba návštěvnice Kristína Novotná. „Chuť mě moc neoslovila, ale jsem ráda, že mám takový zážitek,“ směje se žena a přemýšlí, že zkusí ještě likér datlový.

Hlouček lidí se však netvoří jen u pultu s likéry a pálenkami, ale také s pomazánkami. „Do jejich výroby lidé investují nemalé peníze. Někteří se totiž předhánějí v tom, kdo bude mít pomazánku lepší,“ usmívá se pořadatel Neduchal.

Na letošním ročníku koštu se sešlo neuvěřitelných 2714 vzorků pálenek a likérů, čímž pořadatelé překonali loňský rekord. Mezi vystavujícími byli nejen Češi a Slováci, ale také Poláci, Švédové, Španělé, Japonci či Australané.