Už vloni se do akce zapojily i obce na Hodonínsku. Na hodinu se světla zhasla například ve Strážnici. Město se plánuje k akci přidat i letos.

„Důvod je samozřejmě jak ekologický, tak i morální. Člověk má zodpovědnost nejen sám za sebe, ale i za celou společnost. Úspora sice není až tak velká, ale už samotné vyjádření toho, že dáme najevo potřebu uvažovat o zpětném dopadu, něco znamená,“ sdělila důvod, proč se Strážnice k akci připojí její starostka Renata Smutná. „Uvědomujeme si, že je potřeba přemýšlet nad tím, že zdroje planety nejsou neomezené a každý krok každého se počítá. Samozřejmě chceme jít i příkladem jednotlivcům,“ doplnila starostka.

Strážnice vloni na hodinu zhasla v devatenácti ulicích. Podle vedoucího odboru technických služeb Ladislava Soviče, přestalo svítit sto padesát dva svítidel jak v ulicích, tak i na nejvýznamnějších kulturních památkách, kterými je Kostel svatého Martina, Kostel Nanebevzetí Panny Marie i Bílá věž. „Úspora byla přibližně padesát korun,“ doplnil Sovič.

Strážnice se chystá podobným způsobem zapojit i letos.

Do akce se zapojí například i Kyjov. V době od 20.30 do 21.30 vypne nasvícení budovy radnice, gymnaziální kaple, budovy finančního úřadu, ZUŠ Kyjov, kaple u Vlastivědného muzea, kostela Nanebevzetí Panny Marie a kostela v Bohuslavicích.