Ve francouzské metropoli slavila triumf zejména bílá vína z milotického vinařství Tomáše Krista. Vína Muškát moravský, Rulandské bíle, Ryzlink rýnský a Tramín červený získala stříbrné medaile. Zlatou si zasloužil Ryzlink rýnský výběr z hroznů 2011. „Je to nejlepší soutěž světa. Těch pět vín se automaticky zařazuje mezi nejlepší světová vína,“ upozornil Tomáš Krist.

Moravští vinaři brali sedmadvacet medailí, hned tři stříbrné putují do Svatobořic Josefovi Dufkovi, a to za Rulanské bíle, Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. Další stříbro bral za slámový Sauvignon Štěpán Maňák ze Žádovic a za Ryzlink rýnský Zámecké vinařství Bzenec.

Do osmnáctého ročníku Vinalies Internationales se letos přihlásili výrobci ze čtyřiačtyřiceti zemí světa a přivezli celkem 3353 vín, z nichž 1483 bylo z Francie a 1870 ze zahraničí. Česká republika přispěla 166 vzorky. Podle informací z Národního vinařského centra se nejlepší vína z pařížské výstavy na podzim objeví v publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí.