V jeho středu se proto sešli zástupci města, představitelka Jihomoravské komunitní nadace, obyvatelé tamních rodinných domů a studenti blízké obchodní akademie. Diskutovali o možnostech, jak park zvelebit.

„Je v centru a dlouhou dobu byl bez výrazných úprav,“ řekla o zanedbaném místu místostarostka Hodonína Milana Grauová. „Aktivitu nadace a studentů vítáme,“ kvitovala snahu s parkem něco udělat.

Dokonce vznikly grafy, které ukazují, co lidem vadí a jak by si park představovali. A tady nastal rozkol. Zejména mezi staršími obyvateli a teenagery. Jedni chtějí spíše klidnou zónu, ti druzí by místo rádi využívali třeba k jízdě na kolečkových bruslích.

„Mně se líbí tato forma. Jen bych ji trochu upravila. Na kolečkové brusle je to tady ale malé,“ uvedla Dagmar Potůčková, jedna z obyvatelek rodinných domů poblíž parku, která jej využívá pro venčení psa. Jenže právě venčení některým lidem vadí.

„Upřímně mohu říct, že někteří starší lidé jsou málo tolerantní. Z aktivit mladých mají strach,“ vyjádřila svůj názor Zlata Maděričová z jihomoravské komunitní nadace. „Přitom jsme osobně zvali všechny zainteresované obyvatele. Přišlo jich asi patnáct. Zbytek zůstal doma,“ krčila rameny nad nezájmem.

I tak se našly věci, na kterých se většina oslovených lidí shodla: špatný dojem, který park vytváří, absence bezbariérového vstupu nebo malý počet laviček. „Hodně se mluvilo o vodním prvku. Pokud by nevznikly extrémní náklady, myslím, že by to tam osvěžil. Řeč padla také na dosadbu zeleně a upravu chodníků,“ vyjmenovala místostarostka možná zlepšení.

Spekulovalo se také o variantě, že by místo parku vzniklo parkoviště. Informace se nakonec ukázala jako fáma. „Také jsem to slyšela. Mohu však říct, že jsme se o tom nikdy oficiálně nebavili,“ odmítla Grauová výměnu zeleně za betonový plac.