Rozdala dotazníky na sídlištích U Vodojemu, Lidická a Za stadionem. Lidé se mohli vyjádřit k dění v okolí svého bydliště.

„Chtěl bych občanům města moc poděkovat, že si našli chvilku a vyplnili přiložené dotazníky. Jsou pro nás velmi důležité. První dílčí kroky na řešení problémů už chystáme,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl.

U Vodojemu podle něj přibude parkovacích míst za tamním obchodem. Obchodu zůstane možnost vykládání zboží, přesto tam už brzy zaparkuje o patnáct aut více než nyní.

„Byla také odstraněna značka stop ve Dvořákově ulici a změněna na značku dej přednost v jízdě. Na základě podnětů občanů dojde k zamezení parkování automobilů nad dvě tuny na tomto sídlišti,“ dodal další opatření starosta. V místě už také nebude možné parkování aut s hmotností nad dvě tuny. Větší auta mají podle starosta možnost odstavení například na parkovišti u smuteční síně, které je v nočních hodinách volné.

Obecným problémem, na který lidé v dotaznících také upozorňovali, zůstává neutěšený stav chodníků nebo liknavost pejskařů, kteří nejsou ochotni využívat speciálních kontejnerů na psí exkrementy. To bylo v případě sídliště Lidická. Za Stadionem obyvatelé Kyjova zase poukazovali vedle chodníků či špatného parkování také na nedostatek osvětlení, laviček nebo odpadkových košů.

„I tady budeme upozornění brát v potaz a reagovat dílčími kroky. Bude to například citlivé umisťování zeleně, rozšíření počtu odpadkových košů či větší kontrola pejskařů,“ řekl Lukl.

Rada města na základě vhodných podnětů rozhodla, že se dotazníkový průzkum rozšíří i na všechny zbývající sídliště v Kyjově ještě v letošním roce.

I bez něj ale rada jako největší problém Kyjova vidí parkování. Město připravuje do budoucna vytvořit jeho koncepci, která by rozšířil možnosti řidičů pohodlně zaparkovat. Města na tuto akci bude žádat o dotace.