Předpokládá, že díky tomu město může uvolnit stání lidem, kteří třeba potřebují zaparkovat jen na chvíli. „V systému placeného parkování bývá první hodina zdarma, takže když si někdo potřebuje něco rychle vyřídit, zastaví si, ale neblokuje místo zbytečně dlouho," sdělila starostka. Zároveň upozornila na to, že pouze zpoplatnit parkoviště není řešení a plán bude potřeba ještě rozpracovat. „Chceme nechat postavit další parkovací plochy ve vzdálenějších lokalitách, které by byly zdarma," dodala starostka.

Podle referenta technických služeb Ladislava Soviče mají Strážničané hned několik možností, kam postavit své auto. „Před hotelem Strážničan, u pěší zóny, za zdravotním střediskem. Další máme u skanzenu," vyjmenoval Sovič s tím, že potíže s přeplněnými parkovišti nastávají zejména v období velkých kulturních akcí. Na Mezinárodní folklorní festival Strážnice a festival Slunce přijedou do města tisíce turistů.

Zatímco ve Strážnici nad automaty teprve uvažují, ve vzdálenějším Kyjově budou ty stávající vyměňovat. „Původní jsou z roku 2004 a už jsou poněkud zastaralé. Špatně se k nim shání náhradní díly," sdělil vedoucí kyjovských strážníků Lubomír Plachý. Nové stroje na výdej lístků za peníze řidiči najdou na stejných místech jako ty původní. „Právě je vyhlášené výběrové řízení. Automaty pořídíme ve dvou etapách. Prvních pět se v ulicích objeví ještě letos," prozradil Plachý.

Zbylá pětice přijde na řadu nejspíš až v příštím roce. Náklady spojené s nákupem a výměnou pokryje rozpočet města. „Kapacita parkovacích míst je v Kyjově v normě. Problém nastává o svátcích a při nějakých kulturních akcích, kdy tu bývá plno," uzavřel Plachý.