I když parné dny mají brzy skončit, v hodonínské plovárně se zatím zavírat nechystají. „Přesný termín ukončení sezony neznáme, nejpozději na konci září," uvedl Libor Bartoš z organizace TEZA Hodonín, která koupaliště spravuje. Letos si tam přišlo zaplavat pětaosmdesát tisíc lidí. „Číslo je oproti předchozí sezoně dvojnásobné," upozornil Bartoš.

Ve Veselí nad Moravou plánují koupaliště zavřít dnes. „Už se bude ochlazovat," vysvětlil důvod ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda. Návštěvnost již překročila padesát tisíc hostů. „Je to o mnoho lepší než loni, minulý rok byla špatná sezona," shrnul Bouda. Příští rok čekají plavce na veselském koupališti změny. „Chceme postavit nové šatny. Budou ve stejném duchu jako sociální zařízení," přiblížil záměr ředitel s tím, že projekt zaplatí město. Na kyjovské plovárně zavřeli včera. „Přišlo výrazně více lidí než loni. Bylo teplo a to je na koupaliště láká," uvedl správce plovárny Petr Gajdošík.

Koupaliště v Kyjově možná čeká do budoucna veliká přestavba. Prozatím je v plánu oprava bazénů a instalace nových atrakcí. O konkrétním postupu se teprve rozhodne. „Do té doby na koupališti nic měnit nebudeme," dodal Gajdošík.

To v dalším koupacím areálu, o který se kyjovské technické služby starají, si zájemci zaplavou do konce týdne. „Uvidíme podle počasí, ale zatím to tak plánujeme," řekl správce bohuslavického biotopu Jiří Keil. Biotop je jedním z přírodních koupališť v okrese, které schválila hygiena. „Návštěvnost byla o sto procent lepší," dodal Keil. Přitom extrémní horka jsou pro provoz přírodního koupaliště mnohdy problematická. Voda nesmí přesáhnout teplotu osmadvaceti stupňů. I v biotopu se do příštího roku udá několik změn. „Přemýšlíme o oplocení a o vysazení stromů," popsal Keil.

HANA NENIČKOVÁ