Tehdy tady porazil současného prezidenta Miloše Zemana. „Jsem ráda, že tady Pavel Fischer opět vyhrál. Také jsem ho veřejně podpořila já i otec Petr Karas. Připadal mi jako nejvhodnější kandidát na prezidenta,“ řekla bývalá starostka a v současnosti obecní radní v Dolní Bojanovicích Eva Rajchmanová.

Ta je od loňského října senátorkou za Hodonínsko a Kyjovsko. Jinde v regionu ale už Pavel Fischer dolnobojanovický úspěch nezopakoval. V naprosté většině obcí hodonínského senátního obvodu totiž vítězil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Výsledky celostátních voleb u nás bývají tak trochu jiné než jinde v okolí, ale jsme tady tak naladění. Teď doufám, že u nás opět vyhraje demokratický kandidát, a to nejen u nás, ale přála bych to celé České republice,“ konstatovala lidovecká senátorka.

Andrej Babiš jasně zvítězil v prvním kole prezidentských voleb v hodonínském okresu. Jasně dominoval zejména ve městech.
V prvním kole prezidentských voleb kraloval na Hodonínsku Andrej Babiš

Jak připomněla, Pavel Fischer byl v Dolních Bojanovicích naposled zhruba před čtyřmi roky. „Má tady přátele a přijel k nám i na hody, což bylo milé. Dokonce byl v hodovém průvodu, i když jen v obleku,“ pousmála se exstarostka.

Všechny tři přímé volby prezidenta skončily v Dolních Bojanovicích jinak, než v celé republice nebo v okolí. Letos zvítězil zmiňovaný Pavel Fischer, před Andrejem Babišem a Petrem Pavlem. Před pěti lety tady ovládl první kolo také Pavel Fischer, druhý skončil Miloš Zeman a třetí Jiří Drahoš. A při prvních přímých prezidentských volbách tady zvítězil Karel Schwarzenberg, před druhou Zuzanou Roithovou a Janem Fischerem. Miloš Zeman byl až čtvrtý.