„Nic za to nechci, je to můj koníček. Vyrobil jsem to pro svou rodnou vesničku,“ překvapil autor díla Václav Hanák starostku obce, když ji předával pečetidlo i se speciálním stojánkem vyrobené podle předlohy z roku 1699, kterou objevil v Moravském zemském archivu v Brně. Starostka se jen pár dní před tím dozvěděla, proč se s ní chce Václav Hanák setkat.

„Od zmíněného letopočtu užívaly Násedlovice pečeť se znaky klasu, hroznu, stromu, radlice a kosíře s nápisem Dědina Nasedlowitz. Obec ji používala až do šedesátých let devatenáctého století,“ uvádí první žena vesnice.

Ta poté dostala také odbornou instruktáž, jak podobný artefakt vyrobit a správně používat.

Václav Hanák skutečně zůstává „Násedlovjákem“, i když bydlí v krajském městě. „Nechal jsem si i vymalovat náš kostel svatého Martina z pohledu od Žarošic, abych se mohl radovat z krásy naší vesničky,“ chlubí se násedlovický patriot.

Starostka oceňuje, že rodákům není život obce ani po letech lhostejný. „Nezbývá mi než panu Hanákovi poděkovat za jeho lidský, skromný a nezištný přístup, který dnes není samozřejmý,“ zakončila starostka.