Získané peníze půjdou nejen do výstavby nového bydlení, ale také do zvyšování komfortu těch, kteří si byt už koupili. Radnice uvažuje, že druhá varianta by mohla zahrnovat i lepší možnost parkování na sídlištích. Už nyní existuje plán, který by měl Kyjovským výrazně přidat míst pro jejich auta.

„Pokud by část peněz pro vybudování parkovacích míst šla z prostředků získaných prodejem bytů, bylo by to fér i vůči samotným nájemcům, kteří si byty v daných lokalitách koupili či koupí. Dali peníze městu a myslím, že zčásti by se jim měly vrátit právě tímto způsobem,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl.

Někteří lidé si totiž dříve posteskli, že po koupi bytu budou jejich peníze použité pro bydlení jiných, cizích. Ať už se peníze z prodeje bytů na parkování použijí, či ne, generel je už zpracovaný a rozšíření parkovišť město chystá. Půjde o sídliště U Vodojemu a Za Stadionem a v ulicích Lidická, Tyršova a Brandlova. V každém z těchto míst by mohlo přibýt kolem šesti desítek parkovacích míst. V menší míře si to vyžádá i zásah do tamní zeleně. Podle starosty by mělo město parkovací situaci už začít řešit, aby v nejbližších letech nedošlo na kyjovských sídlištích ke kolapsu.