Podle informací  radnice celková pohledávka města u Sberbank činí téměř 126 milionů korun, z čehož je jistina zhruba 121 milionů korun. „Vzhledem k tomu, že vrchní soud aktuálně zamítl odvolání jednoho z věřitelů a uvolnění prostředků by tak už nemělo nic bránit, očekáváme, že přibližně do jednoho měsíce obdržíme pětadevadesát procent z naší pohledávky,“ přiblížil Deníku Josef Horníček, mluvčí hodonínské radnice.

Město do měsíce očekává 119 milionů 604 tisíc korun. „Ze zbývajících pěti procent pohledávky (6,295 milionu korun) předpokládáme, že obdržíme více než polovinu. Vrátit by se nám tak měla celá jistina,“ sdělil mluvčí radnice.

Tvorba sochy českého týmu na mezinárodním sněhovém festivalu v italském San Candidu.
VIDEO: Sněžná socha Androida získala v Itálii bronz, má i rukopis z Blatnice

Výplata se má podle insolvenční správkyně uskutečnit bezhotovostně a výhradně v českých korunách. „Celou dobu usiluji o to, aby své peníze dostalo více jak 15 300 věřitelů Sberbank CZ co nejrychleji. Nyní po rozhodnutí Vrchního soudu musíme dokončit, případně zopakovat některé procesy, které jsou pro výplatu nezbytné. K zahájení samotné výplaty tak dojde přibližně za měsíc a o přesném datu budu věřitele předem informovat,“ uvedla insolvenční správkyně na webu Sberbank CZ.

Tento finanční ústav s ruskými kořeny zkrachoval a přišel o licenci u České národní banky krátce po začátku ruské vojenské agrese na Ukrajině. Přitom podle poslední výroční zprávy dosáhla banka v roce 2021 čistého zisku po zdanění ve výši 285 milionů korun.