Některé obyvatele sídliště Lány ve Veselí nad Moravou trápí provoz blízké prodejny Penny Market. Stěžují si na hluk zásobovacích kamionů, nevalnou údržbu kolem obchodu i sekání trávy v pozdních hodinách. Spát jim nedávají také světla na parkovišti, jež svítí celou noc, i osvětlení ramp, co se zapíná při jakémkoliv pohybu. „Nejhorší jsou kamiony. Rampu mám skoro pod okny.

Takže když přijedou se zbožím, sváží ho vozíkem po plechovém nájezdu. Skladníci ani řidiči nepoužívají gumu ani žádný koberec, jenž by tlumil hluk,“ vysvětlil Ludvík Matuštík, který bydlí v bytě v prvním patře. „Kdykoliv v noci někdo projde kolem, rozsvítí se zářivky na fotobuňku a blikají nám do oken. Stále mě to budí, sotva usnu, tak už to zase svítí,“ řekl jeden z místních, jenž nechtěl být jmenován, ale redakce zná jeho jméno. Navíc firma, která zde provádí údržbu a úklid a kterou si veselská prodejna pronajímá, provádí veškeré práce pozdě a hluk ruší obyvatele u televize či rádia.

„Uklízí tady každý měsíc. Když přijdou sekat trávu, je to vždy po osmé večer. Posečou ji, a aby bylo čisté parkoviště, odfoukávají přístrojem nepořádek přímo do oken. Kolikrát nám venku viselo čisté prádlo, ale jim je to jedno,“ postěžoval si ještě muž. Obyvatele sídliště se ale dělí na dva tábory. Ten druhý obchod spíše vítá a na podobné problémy vzpomíná, když obchod otevíral.

Dnes už jim ale nevadí. „Mě neruší. Místo ranního budíku mě probudí kamion. Vím, že mám vstát,“ řekla Marie Zelničková. Vedoucí prodejny Martin Bartoník byl překvapený, tvrdí totiž, že si u nich nikdo nestěžoval.

„Stížnosti byly ze začátku. Po dohodě s městem jsme ale učinili opatření, abychom lidi omezovali co nejméně. Pokud někoho rušíme, uděláme zase krok k tomu, abychom jim vyšli vstříc,“ uvedl Bartoník. Ten dokonce přislíbil, že s úklidovou firmou dojedná nápravu, přenastaví světla na fotobuňku. Podobně reagoval i starosta města Martin Bedrava. „Stížnosti na Penny Market nemáme. Začneme se tím ale zabývat,“ řekl.