Definitivní tečku za pětiletými dohady udělali městští zastupitelé na svém posledním zasedání. „V roce 2009 zastupitelé odsouhlasili pořízení nového územního plánu. Letos jsme jej dotáhli do zdárného konce," uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolařík.

Podle něj se na plánu podíleli nejen pracovníci městského úřadu a vítězné firmy z výběrového řízení, ale i místní. „Připomínkami se mohli vyjadřovat k jednotlivým zpracovaným variantám," vysvětlil Kolařík.

Nejviditelnější změnou je upuštění od plánovaného přeložení silnice I/54. Podle původního návrhu měla totiž vést nově podél sídliště Chaloupky. Důvodem měla být krátká vzdálenost mezi křižovatkami na hlavní cestě. „Ředitelství silnic a dálnic bylo pro to, aby se od sebe oddálily," vysvětlila Jana Benešová, jednatelka Atelieru Urbi, který dokument vypracoval.

Nový plán už se změnou silnice na I/54 nepočítá. „Proti přeložce jsme podali petici. Tu podepsali snad všichni obyvatelé sídliště Chaloupky," sdělil předseda Stavebního bytového družstva Veselska Bedřich Prachař.

Zároveň uvedl, že se plochy, přes které měla vést plánovaná cesta, mají využít pro jiné účely. „Mohlo by tam vzniknout například parkoviště pro lidi z Chaloupek," navrhl Prachař.

Přeložka, která měla vést mezi sídlištěm a sousedící tržnicí, vyvolala nesouhlas několika stovek lidí. „Vytvoření nové cesty mi přijde zbytečné. Navíc v bezprostřední blízkosti činžáků není ani úplně bezpečná. Kdykoli by totiž do cesty mohly vběhnout děti, které si tam hrají," řekla Gabriela Gregorovičová. Místní nakonec zvítězili. Nový plán s původním odkloněním trasy nepočítá.

Cena dokumentu, který zastupitelé na posledním jednání schválili, se tak vyšplhala na 1 734 000 korun.