„Považujeme to za velký úspěch,“ zhodnotil počet podpisů petiční výbor složený z rodičů dětí studujících na hodonínském gymnáziu.

Hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek v pondělí rozhodnutí krajské rady o zrušení některých osmiletých gymnázií pozastavil.

Členové petičního výboru se však podle vyjádření Jiřího Beneše, který je také jedním z iniciátorů petice, i nadále obávají, že hodonínský okres a obzvlášť město Hodonín je z nějakého nepochopitelného důvodu v nemilosti u krajských úředníků a radních. „Vzhledem k tomu, že ve školství neexistují žádné relevantní a spolehlivé žebříčky škol, je zřejmé, že se rozhodování o budoucnosti odehrává zejména v rovině známostí,“ obávají se členové petičního výboru.

Jak dále uvedli, jelikož Hodonín nemá v krajské radě žádného zástupce a vzhledem k dlouhodobé nemilosti tohoto okresu u krajského úřadu se dá očekávat, že v druhém kole si budou chtít krajští úředníci na Hodoníně zase "smlsnout".

Petiční výbor podle Beneše také upozornil na to, že kauza týkající se rušení osmiletých gymnázií ještě zdaleka neskončila.

„Ve skutečnosti to pravděpodobně byla jenom malá předehra před chystanou bouří, která se dotkne všech středních škol,“ obávají se členové petičního výboru.