„I když se nám ozývali další lidé, kteří se chtěli akce zúčastnit, museli jsme je odmítnout. Počet družstev se nám ustálil na devíti. Do areálu kolečka se akorát vejdou,“ uvedla k akci starostka Petrova Eva Mlýnková.

Letos však do Petrova zavítá návštěva. Místní sbor dobrovolných hasičů si totiž na akci přizval pomocníky, a to hasičský sbor z Hrádku u Rokycan. „Přijet s nimi má i starosta, který zasedne do poroty,“ doplnila starostka s tím, že jako rozhodčích se letos sejde u stolu pět. Kromě odborné poroty ale budou už tradičně uvařené vzorky hodnotit i sami návštěvníci.

Novinkou letošního ročníku je první petrovská minidražba vín, ve které se vydraží na třicet vín z okolí Petrova. Vyvolávací cena jedné lahve je sto korun.

„Vybrané peníze věnujeme do zdejší školky na něco pro děti,“ uvedla Mlýnková. Guláše se začnou vařit kolem patnácté hodiny, ochutnávka odstartuje po osmnácté hodině. Návštěvníci se mohou těšit na nové recepty.

Podle starostky si totiž družstva každý rok najdou nové suroviny, které na přípravu guláše použijí. „Vloni jsme tu měli poprvé i guláš z hub,“ uzavřela Mlýnková.