To jsou téma, která teď zajímají především obyvatele Petrova. Těm totiž obec, kvůli kompletní opravě vozovky uzavře na několik měsíců hlavní silnici ze Sudoměřic na Strážnici.

„Od sedmého dubna do konce listopadu uzavřeme hlavní průtah Petrovem. V tomto období totiž dojde ke kompletní opravě hlavní silnice,“ uvedla místostarostka Petrova Eva Mlýnková. Hlavní důvod uzavírky je ten, že oprava je natolik rozsáhlá, že ji silničáři nemohou provést za běžného provozu. Obec je proto nucena odklánět po celou dobu dopravu ze Strážnice na Bzenec, Vracov a Ratíškovice a na křižovatku Hodonín – Pánov.

„Místní budou výjimku, podle možností a dohody se stavební firmou mohou projíždět trasou od Strážnice,“ uvedl v tiskové zprávě starosta Ladislav Krůtil. Petrovem ale také denně projede na dvaašedesát autobusů na pravidelných linkách.

„V tomto případě odkloníme provoz přes takzvanou Koséčkovou cestu. Do Petrova bude volný příjezd od Hodonína,“ dodala Mlýnková.

Oprava přijde silničáře na sedmasedmdesát milionů korun, obec Petrov přispěje třemi miliony. Hlavní opravy budou spočívat v úpravě vozovky, jejím rozšíření, vyfrézování. Dále také opravě mostu přes Radějovku a místní se dočkají i nových kanalizačních přípojek.

Starosta doufá, že i přes současné komplikace vše proběhne v pořádku. Zároveň také vyzívá místní, aby omezili jízdu auty a pro případné informace, nebo pomoc odkazuje na zaměstnance Obecního úřadu.