Mezi nimi například myslivci, hasiči, fotbalisti nebo chovatelé. V letošním roce se vaření ujalo osm týmů. „Poslední tři roky vařilo deset organizací, letos je jich osm. Včelaři a rybáři se tentokrát neposkládali,“ uvedla petrovská starostka Eva Mlýnková.

Každý ze soutěžících dostal za úkol připravit čtyřicet litrů guláše, přičemž nehrálo roli z jakého masa nebo jaké další suroviny k tomu použije. V dřívějších letech výsledné pokrmy hodnotila porota a také návštěvníci, poslední ročníky nejlepší guláš vybírají jen příchozí.

Už osmkrát se z vítězství radovalo družstvo fotbalistů. „Připravujeme guláš podle tradičního receptu z hovězího masa a tajných přísad. Důležité je dodržet správný poměr a přidat trochu citu a lásky. Bohužel dnes nám chybí šéfkuchařka, proto ji zastupuji,“ řekl za fotbalisty Miroslav Čermák.

Některé skupiny se během vaření prostřídaly na prostranství před diváky, kde představily připravené číslo. Třeba hasiči uspořádali soutěž v pojídání knedlíků. Deset kousků s borůvkami a jahodami nejrychleji spořádal Roman Salčák ze spolku Petrov žije. „V ničem podobném jsem ještě nesoutěžil, asi dobře polykám. Byl to ale jenom takový moučníček,“ zasmál se muž. A jako odměnu si odnesl tácek plný knedlíků.