„Začal jsem v roce 2009 a čtyři roky létání jsou proti ostatním pilotům zoufale málo. Dohnal jsem to však při tvrdém tréninku na počítačovém simulátoru, kde jsem trávil i deset hodin denně. K tomu jsem létal ještě i na letišti," vzpomíná na své začátky mladý pilot, kterého k pilotování dovedl jeho otec, který v mládí také létal. Nečesánek pamatuje i na chvíli, kdy ho tento koníček nebavil. „To bylo v začátcích, když jsem chodil létat s otcem. On místo toho, aby mi letadlo ve vzduchu půjčil, pilotoval dál. Jakmile jsem jednou vysílačku dostal do rukou, měl jsem jasno. A za čtyři roky jsem ji nepustil," usmívá se mladík.

Létat začal s malým strojem. U něj však zůstal jen chvíli a odhodlal se k řízení třímetrových akrobatů. „S nimi je létání nejtěžší. Ovšem vysoké cíle jsou důležité, a když si jeden splním, hned musí přijít další. Jinak ztrácím motivaci," říká Nečesánek.

Jak dodává, trénuje poctivě každý den minimálně hodinu. O víkendech vysílačku ani neodloží. „Trénink je nezbytný. Hlavně pro psychiku, která je velmi důležitá. Musím se nesmírně soustředit a to mě někdy vyčerpá tak, že nejsem schopný ani mluvit," popisuje mladík.

Za nejtěžší disciplínu považuje létání do hudby. Letadlo při takové akrobacii nesmí opakovat obraty, prvky musí do muziky sedět. Také je důležité trefit takový styl, který se líbí všem.

Nečesánek přiznává, že bez podpory rodičů by u létání nezůstal. „Jde o velmi nákladný koníček, takže většina mladých pilotů je závislých na rodičích. V mém případě je jejich pomoc nadstandardní, za což jim patří velký dík," říká mladík, který svou budoucnost vidí u letadel. Po skončení gymnázia plánuje pokračovat ve studiu. Rád by se totiž stal pilotem. „Konkurence je velká, přesto doufám, že to vyjde. Chci pracovat v Austrálii nebo v Americe," popisuje své plány Nečesánek. Kromě létání si rád zajde na ryby nebo vyrazí s přáteli. Když má čas. „To nebývá příliš často," směje se mladík.

Mimo titulu vicemistra se může mladý muž pochlubit desátým místem na Mistrovství světa v halové akrobacii, kde v kategorii do osmnácti let skončil bronzový. Dalšími úspěchy je jedenácté místo Evropského poháru, druhé místo z rychlostních závodů a také první místo v halové přesné akrobacii z mistrovství České republiky. „Úspěchů je sice hodně, ale letectví není koníček, je to životní styl," dodává Nečesánek.