S ostatními piloty se utkal v aeromuzikálu, přesné akrobacii a v rychlostních závodech kolem pylonů. „Nejnáročnější byla pro mě přesná akrobacie, protože mám nové letadlo, na které jsem si ještě úplně nezvykl. A také ostatní piloti mají mnohem více tréninku, někteří létají i patnáct let," říká Nečesánek. Právě v této kategorii si vylétal sedmé místo.

Mistrovství bylo ve sportovní hale ve Varšavě. „Výška haly, kde jsme létali, byla neuvěřitelných dvaatřicet metrů. Konkurence byla, díky účasti pilotů z Litvy, Rakouska a Itálie velká. Obzvláště kvůli Italům, kteří létají jen o pár procent lépe, a tak soupeříme o každý bod," popisuje mladý pilot.

Každá kategorie má podle něj své klady i zápory. Například aeromuzikál je plný těžkých obratů a pilit se navíc musí obraty trefit do tónů muziky. „Na druhou stranu je na každém, co bude létat. V přesné akrobacii tomu tak není, co pilot létá, určuje mezinárodní komise. Zase se ale létá pomalu a na vše je čas. No a pylony jsou rychlé, člověk je ale může letět pomalu a podle sebe," vysvětluje Nečesánek.

Trénovat chodil před mistrovstvím i pětkrát týdně. Jak říká. Do tréninků dával dost. Ne však všechno. „Měl jsem v halové sezoně spoustu od prosince spousty závodů a začínal jsem mít nočních tréninků plné zuby. Trénovat do haly totiž chodíme v noci, kdy je klid. Divím se taťkovi, že ho to ještě baví. Já sice létám, ale on stráví přípravou techniky čtyřikrát více času," říká mladý muž, kterého čekají samé tréninky. „Musím trénovat na zimní sezonu a také zlepšovat svou formu na mistrovství světa, které bude za rok," doplňuje Nečesánek, který už letos získal medailí několik. Na mistrovství České republiky obsadil dvě druhá místa, na mistrovství Slovenska byl první ve dvou kategoriích.