První projekt nese název Bezpečnost našich dětí – autosedačky.

„Byl vypracován a graficky zpracován leták s důležitými radami a informacemi o používání dětských autosedaček. Jsou tam informace ze zákona o silničním provozu, zmiňované jsou hlavně časté chyby, které se při používání sedaček dělají,“ uvedla jedna z iniciátorek a mluvčí hodonínské policie Radka Polášková. Lidé se dozví odpovědi na časté dotazy ohledně zádržného systému. Policisté radí i těhotným maminkám, které se rozhodly cestovat autem.

Celkem přišlo na svět šest tisíc informačních letáků, jež policisté rozdají řidičům při dopravních kontrolách.

Pozor na podvodníky

Ve druhém projektu se oddělení zaměřilo na důchodce, kterým chce pomoci ochránit jejich peníze a majetek. Případy, kdy staroušky okrade vychytralý podvodník, se totiž stále množí. Zrovna nedávno vyzrál falešný pojišťovák na třiaosmdesátiletou ženu z Čejkovic, kterou obral o více než dvacet tisíc korun.

Důchodci proto dostanou obálky, v níž najdou osobní dopis a kartičku, na které jsou rady bezpečného chování doma, na ulici a při nakupování. Pokud se jimi budou řídit, mají velkou šanci, aby zloděj odešel s prázdnou.

„Za pomoci policistů, poštovních doručovatelek, obecních úřadů a pečovatelských služeb budou dopisy doručeny seniorům do poštovních schránek,“ poznamenala Polášková.

Lidé se dozvědí o nejčastějších nástrahách a léčkách, kterými se podvodníci snaží důvěřivé důchodce obelstít a okrást.

„Dopisy chceme do budoucna doručit všem seniorům v našem okrese, proto se budeme snažit získat další dotace na pokračování tohoto projektu,“ doplnila mluvčí.