Víc ale už kvůli špatnému počasí a především bohatým archeologickým nálezům nestihli. Letos by ale se ale už měli řidiči projíždět pod kostelem svatého Jana Křtitele po komfortní křižovatce, která dostane i novou, přehlednější podobu. A kdy se dá očekávat letošní start stavebních prací? „Uvidíme, jaké bude počasí. Předpokládám, že v březnu bychom mohli začít,“ sdělil Deníku vedoucí investičního úseku jižní oblasti krajských silničářů Libor Olšák.

Následně se zřejmě vrátí archeologové, aby prozkoumali i nově odkrytou část povrchu. „Nejpozději do konce června bychom to mohli dodělat,“ nastínil vedoucí.

U šestikolejného přejezdu mezi Rohatcem a Ratíškovicemi zřejmě ještě několik let závory zůstanou.
VIDEO: Náhrada přejezdu mezi Rohatcem a Ratíškovicemi se o roky odkládá

Další práce by pak měly pokračovat téměř na dohled, u sousedů v Kozojídkách opět na silnici třetí třídy, ale tentokrát s číslem 4994. Tady je viditelně velmi špatný stav část silnice za fotbalovým hřištěm, tedy ve směru na Hroznovou Lhotu.

Krajští radní schválili tento týden silničářům investiční záměr pro opravy této silnice ve dvou úsecích, a to pro průtahy Veselí nad Moravou a právě Kozojídek. „O celkové délce více než dva kilometry,“ přiblížila v tiskové zprávě mluvčí krajského úřadu Alena Knotková. Předpokládané náklady činí téměř čtyřiadvacet milionů korun.

Souhrnný dluh týkající se poplatků za svoz odpadu v Hodoníně přesahuje sedm a půl milionu korun. Snímek je ilustrační.
Dluhy za odpady v Hodoníně: přes sedm a půl milionu, dlužníkům hrozí až exekuce

V Kozojídkách se opravy týkají úseku dlouhého osm set metrů. „Máme je připravené, záleží na schválení prostředků,“ doplnil oblastní vedoucí silničářů.

U delšího průtahu Veselím nad Moravou v Kollárově ulici je situace komplikovanější. Krajští silničáři totiž zřejmě počkají na své republikové kolegy. Ti totiž plánují stavět okružní křižovatku na styku ulic Kollárova, Dvořákova a Blatnická. Tedy na silnici první třídy I/54. „Půjde o jednopruhovou okružní křižovatku se čtyřmi paprsky a průměrem osmatřicet metrů, šířka okružního pásu 5,3 metru a šířka prstence 1,2 metru,“ uvedla mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Stav silnice v Komenského ulici v Dubňanech na začátku roku 2024.
Stav Komenského ulice v Dubňanech je na kompletní opravu, silničáři ji chystají

Tento kruhový objezd chtějí stavět letos. Jak dodal oblastní vedoucí krajských silničářů, oprava navazujícího průtahu se tak zvažuje až na příští rok. Horší stav je tady viditelný zejména v části u průmyslové zóny.