„Plesů máme letos standardně. I přesto, že je stále recese, nám neubyly. Naopak máme letos navíc Maškarní ples, který si organizují divadelníci. Přestože si pozvou kolegy z jiných divadelních souborů, ples bude veřejný. Lidé ale budou muset přijít v masce,“ sdělil ředitel hodonínského domu kultury Zdeněk Grombiřík.

Jak doplnil, zájem o lístky je stejný jako v každém roce. „Ples Města Hodonín je téměř vyprodaný. Extrémní pokles zájmu o lístky nebyl,“ dodal ředitel k Reprezentačnímu plesu Města Hodonína. Ten tentokrát bude ve stylu Black and white. Tanečníci se mohou dále těšit na ples sportovců, tanečníků nebo country bál.

Obdobnou nabídku má i Veselí nad Moravou. Podle ředitele tamního Městského kulturního střediska Marcela Řimáka, nebývá ve Veselí plesů mnoho, ale za to je o ně poměrně značný zájem.

„Ve Veselí nad Moravou nikdy moc plesů nebývalo, je to celkem chudé. Letos je jejich počet stejný, jako roky předchozí. Zatím to vypadá, že ubyl jen rockový ples, který se vloni uskutečnil poprvé,“ uvedl Řimák.

Kulturní dům přitom každoročně pořádá Reprezentační ples města. Ten letošní je naplánovaný na dvanáctého února. „Předpokládám, že lístky na ples Města se vyprodají,“ odhadl Řimák.

Kromě městského plesu se mohou příznivci tance těšit na Muzikantský ples či Lidový ples.

Školní plesy vedou

Již tradičně se uskuteční také plesy škol, o které je mezi studenty každoročně obrovský zájem. „Tyto plesy jsou každý rok beznadějně vyprodané,“ dodal Řimák.

Na dvanáctého února má ples města naplánovaný také Kyjov. „Zájem o lístky už pomalu je,“ uvedl ředitel kyjovského městského kulturního střediska Ladislav Pavluš. Jak doplnil, Kyjovjané se letos mohou těšit na desítku plesů, například Myslivecký ples nebo Ples zahrádkářů, ale i ples kyjovské Střední zdravotnické školy.

Tančit se ale bude v téměř každé obci na Hodonínsku. Kromě měst své plesy už tradičně pořádají také hasiči nebo myslivci. Na Horňácku pak i obce společně.

Přestože krize i nadále trvá, na městských plesech se lidé tomboly dočkají.

PLESOVÁ NABÍDKA

HODONÍN: 8.1. Reprezentační ples Města Hodonín, 14.1. Taneční ples, 23.1. Maškarát aneb Divadelní maškarní bál

KYJOV: 8.1. Myslivecký ples, 12.1. Ples města Kyjov, 14.1. Ples střední zdravotnické školy

STRÁŽNICE: 14.1. Ples v bílém, 12.2. Ples v gala, 5.3. Rockový maškarní ples, 29.1. Hasičský ples

VELKÁ NAD VELIČKOU: 21.1. Ples obcí Horňácka, 19.3. Rybářský ples

VESELÍ NAD MORAVOU: 29.1. Lidový ples, 12.2. Reprezentační ples města Veselí nad Moravou, 26.2. Muzikan­tský ples

ŽELETICE: 8.1. Pyžamový ples