„Balanční plošina jim pomůže sledovat pacienty s poruchami rovnováhy či po mozkových příhodách,“ uvedla náměstkyně pro zdravotní péči a zároveň primářka oddělení hematologie hodonínské nemocnice Věra Dostálová.

Pacienti za pomoci tohoto přístroje nacvičují chůzi a stabilitu pohybu. „Přístroj funguje tak, že pod dohledem fyzioterapeuta provádí pacient ve stoje nácvik vyvážení stability, přičemž plošina se s ním neustále pohybuje,“ popsala Dostálová. Aby člověk vyrovnal rovnováhu, musí zapojovat svaly na nohou.

Dětské oddělení je zase bohatší o počítačové EKG. Přístroj na vyšetřování srdeční činnosti totiž vše zaznamenává do paměti počítače.

„Při dalších kontrolách se může srovnávat přímo na displeji, jak vypadala křivka srdeční činnosti při poslední kontrole a jak vypadá aktuálně,“ popsala činnost nového EKG primářka Dostálová. Nemocnice ale zakoupila také nové dorozumívací zařízení pro potřeby oddělení ošetřovatelské péče v ceně dvou set třiceti tisíc korun.

„Jde nám o to, aby komunikace s pacientem na lůžku byla na vynikající úrovni a také aby bylo zařízení jednoduché na ovládání zejména pro starší pacienty,“ uvedla hlavní důvody obměny signalizačního zařízení Věra Dostálová. I když peněz prý není nikdy dost, všechny přístoje pořídila nemocnice z vlastních zdrojů.

„Přístroje hodláme i do budoucna obměňovat. Řada stávajících je zastaralých a nevyhovují technicky,“ doplnila ještě lékařka z Nemocnice TGM v Hodoníně.