„Z budovy padá omítka, která ohrožuje chodce,“ vysvětlil starosta Hodonína Lubor Šimeček. Plot brání vstupu na chodník v bezprostředním okolí budovy.
Zdevastovaný dům hyzdí Masarykovo náměstí už skoro čtrnáct let. V roce 1994 ho totiž od města odkoupila rakouská firma s názvem Freizeit und Urlaub anlagen. Od té doby jen chátrá.

Společnost zároveň získala mnohem větší budovu nedostavěného hotelu, který leží za domem kultury na sídlišti Jihovýchod.

Rakouský investor sliboval výstavbu rozsáhlého ubytovacího zařízení nebo obchodního domu, ve skutečnosti však obě budovy použil pouze jako zástavu pro získání úvěru.

Hotel, ve kterém mělo původně vyrůst 271 lůžek, vypadá ještě mnohem hůř než budova umělecké školy. Zůstal z něho jen železobetonový skelet. Už několik let opadává ze zbytků stěn skelná vata, která ohrožuje okolí.

Obě stavby se hodí jen bezdomovcům a drogově závislým. Kolem hotelu proto vyrostl plot už před několika lety. Teď je děravý a rozhodně nikomu nezabrání ve vstupu dovnitř.

Čtyři volební období pak trvá snaha radnice přinutit rakouskou společnost, aby se o svůj majetek postarala, nebo se ho zbavila.

„Snažíme se je přimět, aby něco udělali, zatím ale bezúspěšně. Nanejvýš podniknou nějaký dílčí krok,“ postěžoval si starosta Šimeček. Město neuspělo ani se soudní žalobou, kterou podalo už před několika lety. Podle Šimečka se však bude dál snažit o vyřešení tohoto problému.