Hostům totiž hrála k tanci a poslechu nejen dechová hudba Sokolka, ale také cimbálová muzika Denica. „Účast je dobrá, určitě jsme s ní spokojení. Situace byla nejistá, nevěděli jsme, kdy budeme moci ples uspořádat,“ přiblížila předsedkyně pořádajícího folklorního sdružení Šardičan Renata Forejtníková, která si za organizaci vysloužila na pódiu předanou velkou kytici.

S původním termínem krojového plesu totiž Šardičtí počítali v první polovině ledna. Jenže koronavir a opatření proti jeho šíření vystavily celé plesové sezoně ráznou stopku. Pořadatelé tak museli čekat na uvolnění, aby tak krojový ples po více než dvou letech roztančil Šardice. „Nakonec jsme zvolili termín po Velikonocích, po půstu,“ vysvětlila Forejtníková.

Po prvních tanečcích si tak hosté mohli užívat předtančení České besedy. Kdy domácí taneční kolečka podpořili ještě krojovaní z Vracova. Se svými přáteli z tohoto města dorazila do Šardic také Jana Grufíková z Milotic. „Přijela jsme sem s kamarády z Vracova a na krojovém plesu jsem v Šardicích poprvé, i když jsem se tady byla podívat a zatančit si už na hody. Hlavně po covidu je to první krojovaný ples, takže jsou všichni natěšení,“ pousmála se dívka v milotickém kroji.

Po zmiňované České besedě vystřídala dechovou hudbu cimbálová muzika. „Teď bude volná zábava a kolem jedenácté hodiny dámská volenka. A o půlnoci se vydává tombola,“ nastínila po desáté večer další program plesu organizátorka.