Kapr po mlynářsku, smažený, na zelenině, ale i grilovaný pstruh či rybí hamburger. To je menu na sobotní a nedělní oběd, minimálně pro návštěvníky tradičního výlovu přehrady v Blatničce.

Jubilejní patnáctý ročník svátku milovníků rybích specialit, který je na programu na nadcházející víkend, připravují pořadatelé už nyní. Podle bezpečnostních předpisů se musí přehradní nádrž vypouštět sedmnáct dnů. Denně ale nesmí ubýt více jak třicet centimetrů vody. „V nádrži máme choulostivé ryby, proto vodu vypouštíme ještě pomaleji. Hladina tak klesá přibližně o patnáct centimetrů za den," vysvětlil postup výlovu hlavní organizátor a majitel rybářství Josef Minařík.

V blatničské nádrži lidé mohou spatřit čtyři druhy šupináčů. Rybáři tam chovají kapry, amury, líny i candáty. „Předpokládáme, že v letošním roce budeme mít i tržního candáta. Po třech letech úsilí bychom tak na přehradní nádrži odchovali dravou rybu," pochlubil se Minařík.

K vodní nádrži, která v loňském roce podstoupila generální opravu, lákají pořadatelé především na zážitek z výlovu. „U nás, oproti jiným výlovům, máme ještě stále komorní prostředí. Ještě si zachováváme charakter klasického výlovu," uvedl pořadatel.

Víkendová akce kromě místních každoročně láká davy turistů. „Obvykle se u nás za ty dva dny vystřídá dva až pět tisíc lidí," nastínil pravidelný zájem Minařík.

Strážničan Adam Kříž si ale myslí, že takový počet je už moc. „Na výlovu jsme byli loni. Letos se nechystáme. Když jsme chtěli ochutnat rybu, tak byla všude tak dlouhá fronta, že nás přešla chuť," popsal své dojmy z posledního ročníku Kříž.

Blatnické slavnostní vypuštění přehrady je jedním z mála výlovů na Slovácku, kam může zavítat větší množství milovníků rybích specialit. Ještě větší býval výlov rybníka Dvorský u Hodonína. Už loni se však neuskutečnil. Podle Jiřího Janoštíka z Rybářství Hodonín podnik akci pro veřejnost zrušil kvůli tomu, že byla hodně časově náročná. „Přibrali jsme si další rybniční soustavu, která naše lidi ještě více zaměstnává. Přípravy, které jsou se slavnostním výlovem spjaté, by se nám spíš křížily s podzimními výlovy," vysvětlil Janoštík.

I přesto, že se místní v hodonínském rybářství na akci ptají, majitelé ji zatím kvůli množství práce obnovit neplánují. „Lidé mají výlov spojený s koncem října a dotazují se, zda bude. Přípravy teď ovšem reálné opravdu nejsou," upozornil Janoštík.

Pro letošní rok tak rybářství zvolilo jinou alternativu. „Na hrázi v Dubňanech a v Lednicko-Valtickém areálu máme stánkový prodej ryb," vzkázal Janoštík.