„Budova bývalého pavilonu služeb jde do dražby. S pobočkou knihovny by se ale nejspíš neprodával úplně nejlíp, proto jsme se rozhodli, že knihovnu přesuneme. Areál Základní školy na Hutníku je velmi rozsáhlý a vzhledem k počtu dětí nebyl zcela využitý. Proto se knihovna přesunula sem,“ vysvětlil místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář s tím, že právě pro děti je nové zázemí knihovny zaměřené především.

Pro čtenáře bude změna znamenat jeden otvírací den navíc a kroužek pro děti. „Zatímco v minulosti jsme měli otevřeno jen v pondělí a čtvrtek, nyní přibude ještě úterý. Ve středu odpoledne se pro děti prvního stupně otevře čtenářský kroužek,“ uvedla knihovnice veselské městské knihovny Michaela Zábelková.

Novinky se dočká i knihovna dospělého oddělení, nacházející se v prvním patře veselského kulturního domu. V prostorách totiž nově přibude i čítárna.

„Dodnes jsme zde žádnou neměli. Čtenáři budou mít k dispozici počítače s internetem i časopisy,“ doplnila knihovnice s tím, že čítárna vznikla z bývalých skladových prostor půjčovny dospělého oddělení. Čtenářům se otevře v září.